30. ledna 2016 7:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

VŠE chce změnit název informačního systému. Zkratka ISIS prý evokuje džihádisty

Bojovník Islámského státu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bojovník Islámského státu | foto: Reuters

PRAHA Kvůli teroristům z takzvaného Islámského státu chce Vysoká škola ekonomická v Praze přejmenovat svůj studijní informační systém. Stejnou zkratku ISIS, totiž používá právě i blízkovýchodní džihádisté a to by mohlo na některé zahraniční studenty působit negativně.

„Ještě to rozhodnutí nepadlo, uvažuje se o tom a v současné době o tom jedná vedení školy. Pro zahraniční studenty to totiž vnímáme jako nepříjemnost,“ zdůvodnila pro server Lidovky.cz možnou změnu mluvčí VŠE Julie Daňková.

Do 29. června 2014 se hnutí Islámský stát nazývaloIslámský stát v Iráku a Levantě – zkráceněISIL, arabsky الدولة الإسلامية في العراق والشام, případně téžIslámský stát v Iráku a Sýrii –ISIS.

(Zdroj Wikipedia)

Zkratka ISIS (Integrovaný studijní informační systém) totiž používají i teroristé z takzvaného Islámského státu. V některých studentech by prý takové spojení mohlo evokovat negativní pocity.

Zkratka ISIS by se tak u VŠE mohla v budoucnu změnit na neutrální InSIS. Nemusí to však být hned. „Je to trochu komplikované, protože se musí změnit webová adresa a to není tak úplně jednoduché,“ upozornila Daňková.

Na možnou změnu upozornila na svém twitterovém účtu Michaela Raková. Později informaci potvrdil Marketing & Media.

jzlJakub Zelenka
L. Křivan InStudIS ? 10:03 30.1.2016

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…