3. dubna 2016 17:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vtip s Mimoni se Googlu nevyplatil. Za nevydařený apríl se musí omluvit

Google – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google – ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Americká internetová společnost Google se dostala do potíží poté, co si uživatelé její služby Gmail stěžovali na aprílové překvapení, které pro ně společnost připravila. Mělo se jednat o tlačítko, které místo emailu odeslalo vtipnou animaci s populárním Mimoněm, jak drží mikrofon. Po kritice žertíku a stížnostem ji firma zrušila. Navíc se musí omluvit.

„Vypadá to, že jsme akorát napálili sami sebe,“ uvádí v prohlášení Google. „Vzhledem k chybě způsobila funkce více neštěstí než smíchu a za to se omlouváme,“ pokračoval v prohlášení internetový gigant. Google nebyl schopný ihned objasnit, kde chyba nastala.

Tlačítko s animací bylo dostupné pouze na soukromých emailech a uživatelé byli o jeho existenci informováni.

Kvůli vtipu přišel o práci

Nejvíce si lidé stěžovali na fakt, že kvůli špatnému tlačítku neodeslali důležitý pracovní email. Jeden z diskutérů měl kvůli tlačítku dokonce přijít o práci. „Díky aprílu od Googlu jsem přišel o práci. Jsem spisovatel a měl jsem nějaké termíny. Odeslal jsem proto své články mému šéfovi, ale ten nereagoval. A to proto, že jsem klikl na špatné tlačítko,“ uzavřel svoji stížnost na serveru BBC postižený uživatel.

Filmoví hrdinové ze snímku Mimoni.

Filmoví hrdinové ze snímku Mimoni.

Další z poškozených si stěžoval, že po tříměsíčním dopisování si ohledně nového zaměstnání poslal místo emailu vtipnou animaci. Uživatelé mohli vrátit odeslání zprávy, ale jen do určitého času.

Google kromě vtipné animace představil také několik aprílových videí. První dubnový den je pro internetovou společnost důležité datum, jelikož právě na apríla v roce 2004 spustil svoji emailovou službu Gmail.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz