2. října 2012 19:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nový Esprit LN: Jak vypadal první Macintosh, iPod či iPhone?

Esprit LN, 3. 10. 2012 - tentokrát věnovaný designu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Esprit LN, 3. 10. 2012 - tentokrát věnovaný designu | foto: Lidové noviny

Ve středu 3. října vychází Esprit Lidových novin, který je tentokrát věnovaný designu. Přináší několik unikátních projektů: módní story „Designéři jsou v módě“.

Ve Šporkovském paláci, jednom z míst, kde v tomto týdnu probíhá největší česká přehlídka designu Designblok 2012, se pro Esprit LN sešli designér Jan Čapek, grafické designérka Anna Issa Šotolová a uznávání módní návrháři Jakub Polanka a Pavel Ivančic a zapózovali fotografovi Radku Brousilovi coby modelové.

Jak vypadaly první generace přístrojů Apple?

Esprit LN také vzdává poctu zakladateli značky Apple a milovníku designu Stevu Jobsovi, od jehož smrti uplyne 5. října rok. Ve velké kompozici nafotil Viktor Chlad první generace přístrojů, které většině z nás změnily život: Macintosh Classic, iPod, iPhone, iPad. „Díky za to, že jsi změnil svět,“ cituje Veronika Bednářová v doprovodném textu jeden ze vzkazů, jež zanechávali fanoušci značky po Jobsově smrti v Silicon Valley.

Průvodce po Mikulovu

Milovníkům designu také doporučujeme jihomoravské město Mikulov, kde naleznete jak stavby oceněné Grand Prix architektů, tak množství kaváren i zajímavých galerií. Průvodce po sedmitisícovém městě od Terezy Kozlové doplnil fotografiemi Jan Zatorsky.

České centrum v NYC a výstava designových hraček

V Espritu LN naleznete kromě pravidelných rubrik i rozhovor s ředitelkou Českého centra v New Yorku Pavlou Niklovou a dozvíte se více i o unikátní výstavě v MoMA „Století hraček“. Mezi vystavenými exponáty jsou bohatě zastoupeny i hračky českých desigérů – od Ladislava Sutnara až po Libuši Niklovou.

Najdete na Lidovky.cz