Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Výdaje na internetovou reklamu stouply o čtrnáct procent

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: InternetReprofoto

Celkové výdaje na internetovou reklamu v ceníkových cenách stouply za první čtyři měsíce roku meziročně o 14 procent na 1,14 miliardy korun. Zatímco v únoru poprvé od začátku roku 2008 výdaje na reklamu stagnovaly, v březnu a dubnu se vrátily k růstu o 23 respektive 19 procent. Oznámilo to dnes Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

Za celý loňský rok dosáhly ceníkové výdaje na internetovou reklamu 3,6 miliardy korun. Podle výkonné ředitelky SPIR Kateřiny Hrubešové je ale skutečná částka výrazně nižší o slevy, které si zadavatelé inzerce se servery dohodli.

Nejvíce od ledna do dubna utržil Seznam, který inkasoval přes 121 milionů Kč, následuje Centrum Holdings s přibližně poloviční sumou. Třetí Mafra získala 51 milionů korun, CET 21 pak 9,2 milionu a Mladá fronta 8,7 milionu Kč.

Zadavatelé nejvíce inzerovali motorová vozidla, kde za reklamu utratili 40 milionů Kč, následuje inzerce peněžních produktů za 34 milionů Kč a telekomunikační služby za 28 milionů. Největšími zadavateli byly Vodafone, T-Mobile a Komerční banka.

Podle výzkumu sdružení uživatelé stále vnímají množství reklamy na internetu za více únosné, než v televizi. Zatímco v televizi je reklamy příliš pro 80 procent uživatelů, na webech si to myslí jen 27 procent respondentů.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.