2. dubna 2015 19:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vydání Lidových novin s magazínem Index mělo o 35 procent vyšší prodej

Nový ekonomický magazín LN Index. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový ekonomický magazín LN Index. | foto: Lidové noviny

První číslo nového ekonomického magazínu Lidových novin INDEX vyšlo ve zvýšeném nákladu deníku a pultový prodej byl vyšší o 35 procent. Na pultech se prodalo o 2400 kusů více oproti běžnému pondělnímu vydání.

„Multimediální dům MAFRA znovu potvrdil svoji významnou roli na mediálním trhu a uvedením ekonomického titulu ještě více rozšířil svoji bázi ekonomicky aktivních čtenářů,“ říká předseda představenstva mediální skupiny MAFRA Štěpán Košík.

INDEX vychází měsíčně jako příloha Lidových novin, a to jako atraktivní plnoformátový časopis. Pro předplatitele je navíc celý měsíc dostupný prostřednictvím digitální čtečky na Index.lidovky.cz.

„Jsme rádi, že INDEX jako seriózní ekonomický měsíčník v prvním čísle zaujal čtenáře i inzertní klienty. Nyní je naším hlavním úkolem udržet vysokou kvalitu i v následujících číslech,“ říká vedoucí redaktor magazínu INDEX Jan Klesla.

„Velmi si vážíme přízně obchodních partnerů. První číslo bylo inzertně velmi úspěšné a překonalo plánované tržby, pozitivní zájem zaznamenáváme i u nadcházejících vydání,“ dodává ředitelka inzerce LN Michaela Hromádková.

Ekonomický magazín Index.

Ekonomický magazín Index.

„Je to další krok ve strategii zkvalitňování obsahu, a to především pro náročnější čtenáře. Lidové noviny výrazně posilují svou ekonomickou kompetenci, ale zachovávají si svůj širší pohled na společnost,“ říká ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

Lidovým novinám se pod vedením šéfredaktora Istvána Léka a ředitele redakce Veselina Vačkova daří jako jedinému placenému deníku zvyšovat prodeje i čtenost. Průměrný prodej LN v únoru dosáhl celkem 41 586 výtisků, což je o 20 procent více než před rokem. Čtenost LN dosahuje 206 tisíc čtenářů na vydání, magazín Pátek LN dokonce 254 tisíc (Media projekt, 2. pololetí 2014).

Lidovky.cz

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.