Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Vydavatel časopisu Time a People propustí 300 zaměstnanců. Kvůli internetu

Osobností roku časopisu Time se stal budoucí americký prezident Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osobností roku časopisu Time se stal budoucí americký prezident Donald Trump | foto: Twitter.com @TIME

NEW YORK Společnost Time Inc., vydavatel stejnojmenného časopisu, propustí 300 zaměstnanců, což odpovídá zhruba čtyřem procentům celkové pracovní síly. Společnost se snaží přizpůsobit přesunu čtenářů na internet, napsala agentura AP.

Time v dubnu uvedl, že již nezvažuje svůj prodej, ale bude se držet svého původního plánu, který zahrnuje růst digitálních příjmů. Kromě časopisu Time společnost vydává také časopisy People, Sports Illustrated a Fortune.

Generální ředitel Rich Battista v prohlášení zaměstnancům poznamenal, že hlavní růstové oblasti nyní zahrnují videozpravodajství a „přirozenou“ reklamu, tedy takovou, která vypadá jako redakční obsah. Dodal, že v oblasti tisku jsou již pozitivní signály stabilizace.

Zhruba polovina z propuštěných zaměstnanců by měli být zaměstnanci v USA. Nejvíce se snižování počtu pracovních míst dotkne tištěných časopisů a prodeje. Na konci loňského roku měla firma po celém světě 7450 zaměstnanců.

Stejně jako ostatní vydavatelé časopisů také Time se snaží o svoji přeměnu, protože zájem o tiskovou reklamu upadá a hlavní podíl příjmů z digitální reklamy získávají firmy Facebook a Google, upozornila agentura Bloomberg.

Oznámené propouštění je největší od února 2014, kdy firma propustila téměř 500 zaměstnanců, tedy asi šest procent pracovní síly. Time byl tehdy divizí firmy Time Warner, v červnu stejného roku se pak oddělil do samostatné firmy s akciemi na burze.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!