Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Vydavatel časopisu Time a People propustí 300 zaměstnanců. Kvůli internetu

Osobností roku časopisu Time se stal budoucí americký prezident Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osobností roku časopisu Time se stal budoucí americký prezident Donald Trump | foto: Twitter.com @TIME

NEW YORK Společnost Time Inc., vydavatel stejnojmenného časopisu, propustí 300 zaměstnanců, což odpovídá zhruba čtyřem procentům celkové pracovní síly. Společnost se snaží přizpůsobit přesunu čtenářů na internet, napsala agentura AP.

Time v dubnu uvedl, že již nezvažuje svůj prodej, ale bude se držet svého původního plánu, který zahrnuje růst digitálních příjmů. Kromě časopisu Time společnost vydává také časopisy People, Sports Illustrated a Fortune.

Generální ředitel Rich Battista v prohlášení zaměstnancům poznamenal, že hlavní růstové oblasti nyní zahrnují videozpravodajství a „přirozenou“ reklamu, tedy takovou, která vypadá jako redakční obsah. Dodal, že v oblasti tisku jsou již pozitivní signály stabilizace.

Zhruba polovina z propuštěných zaměstnanců by měli být zaměstnanci v USA. Nejvíce se snižování počtu pracovních míst dotkne tištěných časopisů a prodeje. Na konci loňského roku měla firma po celém světě 7450 zaměstnanců.

Stejně jako ostatní vydavatelé časopisů také Time se snaží o svoji přeměnu, protože zájem o tiskovou reklamu upadá a hlavní podíl příjmů z digitální reklamy získávají firmy Facebook a Google, upozornila agentura Bloomberg.

Oznámené propouštění je největší od února 2014, kdy firma propustila téměř 500 zaměstnanců, tedy asi šest procent pracovní síly. Time byl tehdy divizí firmy Time Warner, v červnu stejného roku se pak oddělil do samostatné firmy s akciemi na burze.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...