Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Vydavatelství Mladá fronta pohltilo konkurenční CPress Media

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Vydavatelství Mladá fronta (nemá nic společného s deníkem MFDnes) převzalo konkurenční společnost CPress Media, která vydává především technicky zaměřené magazíny a vlastní řadu specializovaných webů. Od příštího měsíce převezme kontrolu jak nad všemi internetovými stránkami, tak nad časopisy brněnského vydavatele, napsal dnes server Týden.cz.

Vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s finančními partnery pracuje na restrukturalizaci společnosti CPress Media. Od července bude spravovat veškeré weby a časopisy a zajišťovat prodej inzerce, oznámilo dnes vydavatelství na svém webu.

S akvizicí CPress Media získává Mladá fronta celkem třináct webů a devět časopisů. Patří mezi ně technologické časopisy Computer, Mobility, nebo Digifoto, z webů pak IT magazín Živě.cz, server o mobilních telefonech Mobilmania.cz, stránky o životním stylu Ženy.cz, nebo informační portál pro hráče počítačových her Doupě.cz.

Server Lupa.cz už v květnu upozornil, že Mladá fronta nákup vydavatelství CPress Media zvažuje. Investiční fond Riverside, který CPress Media vlastnil přes kyperskou společnost Tetricus, podle Lupy už od září loňského roku nabízel na prodej internetovou divizi vydavatelství CP Online. Ve své dnešní zprávě Lupa upozorňuje na spekulace, že se akvizice nejspíš neobejde bez zrušení některých okrajových titulů, konkrétně časopisů Pojď si hrát, Connect, Osobní finance či Computer Design.

Vydavatelství Mladá fronta od roku 2007 vydává ekonomický deník E15 a od roku 2009 multiregionální týdeník Sedmička. Divize Online vydavatelství Mladá fronta provozuje ženské weby Dáma.cz, Recepty.cz, Maminka.cz, Fitweb.cz, zpravodajské weby E15.cz či Sedmička.cz a také cestovatelský portál Orbion.cz.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?
OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?

Dvacet testerek z řad čtenářek eMimina mělo možnost ochutnat jedinečné toustís od Penamu. Jak jim chutnaly, co si z nich připravily a jak je celkově zhodnotily?