Sobota 4. července 2020svátek má Prokop 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Vyšel nový týdeník. Stojí za ním Babiš

V deseti západočeských okresech vyšlo ve čtvrtek 8. března první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V deseti západočeských okresech vyšlo ve čtvrtek 8. března první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš. | foto: ČTK

PLZEŇ V deseti západočeských okresech vyšlo včera první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš.

Týdeník s 32 stranami je distribuován zdarma a do konce roku by se měl rozšířit do dalších regionů. Celkový náklad v Plzeňském a Karlovarském kraji se pohybuje kolem 100.000 výtisků, řekla ČTK ředitelka redakcí Alena Nová. Týdeník bude vycházet každý čtvrtek.

V včerejším čísle plzeňské mutace je 16 zpravodajských a šest inzertních stran, zbytek tvoří televizní program a jedna strana kulturních pozvánek.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle úvodníku má nový týdeník přinášet hlavně zprávy z nejbližšího okolí.

Mezi firmami inzerujícími své zboží jsou ve včerejším čísle také podniky z Babišovy skupiny Agrofert, tedy Penam, Kostelecké uzeniny a Vodňanské kuře.

"Stránky se budou rozšiřovat podle rozsahu inzerce," uvedla Nová. Prvních šest stran je podle ní úzce lokálních, které se budou v případě rozšiřovaní týdeníku posilovat.

Týdeník se rozdával na desítkách míst Plzeňského a Karlovarského kraje, část dostali lidé do schránek. "Bere si to každý, od důchodců po mladé. Je to také tím, že k tomu dáváme 'pišingr' (závin z Babišových pekáren Penam)," uvedl kolportér v Plzni.

Do konce roku bude 5+2 vycházet ve všech okresech

Celobarevný týdeník 5+2 dny vydává a.s. AGF Media, která vznikla loni v prosinci a vlastní ji Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše. Šéfem projektu je Vladimír Junger, který v letech 1992 až 2002 vedl divizi západočeských deníků Bohemia ve vydavatelství Vltava Labe Press (VLP).

Později řídil vydavatelství Impuls ČR. "Do konce roku by měla v každém okrese ČR vycházet jedna mutace týdeníku. Z celkových 32 stránek bude vždy osm zaměřených na lokální zprávy," řekl Junger s tím, že cílový náklad týdeníku by měl být asi milion výtisků. O nákladech na výrobu časopisu společnost neinformovala. Týdeník se má začít rozšiřovat do dalších krajů a okresů od druhé poloviny dubna.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Majitel Agrofertu Andrej Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, letos jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 913. příčku s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů. Babiš nedávno vzbudil pozornost ostrou kritikou korupčního prostředí v Česku. Se svou protikorupční iniciativou Ano 2011 má ambice uspět v nadcházejících parlamentních volbách.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...