Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Vyzáblé modelky zmizí ze stránek německého magazínu Brigitte

Německý časopis Brigitte | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý časopis Brigitte | foto: Reprofoto

BERLÍN Německý ženský magazín Brigitte se rozhodl vyhnat ze svých stránek profesionální modelky a nahradit je "skutečnými ženami". Od ledna příštího roku by čtenářky i čtenáři na snímcích měli místo extrémně štíhlých krásek vidět už jen vědkyně, studentky či sportovkyně.

Časopis zahájení své iniciativy "Bez modelek" oznámil na svém webu. Napsal, že tak odstartoval revoluci. "Móda se změnila. Ženy se změnily. Náš svět je také jiný," uvedla redakce. Podle ní nehraje roli konfekční velikost 32, ale osobnost.

Od 2. ledna 2010 by se na stránkách magazínu měly objevovat už jen snímky existujících žen. Fotografové je zvěční v módních kreacích, při cvičení či v jiných situacích. Redakce vyzvala čtenářky, aby se přihlásily, pokud se chtějí na projektu podílet.

Časopis na webu napsal, že ženy nepotřebují na fotografiích žádné zástupkyně. Nenechají si už také nic diktovat. "Oblečení není dnes už otázkou trendů, ale osobnosti. Protože nová móda nepochází jen z přehlídkových mol, ale také z ulic, škol, koncertních pódií, kina, kavárny.

Jen marketingový tah?

Podle agentury AP v posledních letech magazínu Brigitte ubývalo čtenářek. S více než 719.000 výtisků ale prý patří v Německu k nejčtenějším ženským časopisům.

Šéfka modelingové agentury Louisa Models Louisa von Minckwitzová považuje nápad za marketingový tah, který nebude mít dlouhého trvání. Ženy podle ní touží vidět šaty na krásných a půvabných osobách.

Protože chceme v budoucnu krásu a módu ukazovat na ženách, které nepodléhají často perverzním zákonům módního byznysu, ale které mají svůj život pevně v rukou," zdůvodnili svůj záměr tvůrci časopisu.

Myšlenka se setkala s nadšenou odezvou čtenářek. V internetové diskusi nechyběly radostné výkřiky jako "konečně!" či "skvělá zpráva". Jedna z účastnic se svěřila s tím, že před pár dny sledovala zpravodajství z módních přehlídek. Byl prý div, že vyzáblé modelky měly vůbec sílu chodit.

Vlastně ji chlapecké typy bez ženských tvarů ani neudivují, když většina designérů v soukromí upřednostňuje osoby stejného pohlaví, napsala.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...