Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

X Factor půjde na Nově do června

TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TV Nova | foto: Reprofoto

PRAHA V předvečer svého čtrnáctého výročí, v neděli 3. února ve 20 hodin, spustí televize Nova soutěž X Factor, nejrozsáhlejší projekt letošního jarního programového schématu. Neděle osm večer je pravidelný vysílací čas čtyřměsíční série, která vyvrcholí finálovým večerem 1. června.

Do 2. března bude Nova vysílat sestřihy z castingů, pak přijdou tři semifinálové díly a od 23. března do 1. června bude na programu jedenáct finálových večerů. Vyhlášení jejich výsledků vyhradila Nova čas v tytéž dny kolem 23. hodiny. Televize to uvádí v tiskových materiálech.

Formát X Factor, uvedený poprvé v roce 2004 ve Velké Británii, Nova zakoupila od společnosti Fremantle Media. Tuzemský lídr televizního trhu jím zřejmě osloví mladé publikum, neboť v deseti zemích světa, kde byl zatím X Factor uveden, dosáhl největších úspěchů u diváků ve věku od 16 do 34 let.

X Factor není první formát Fremantlu, který se dočkal české verze. Už dřív Nova koupila předlohu k sérii Česko hledá SuperStar, jíž uvedla tři řady. Konkurenční Prima loni v březnu přišla s improvizační show Konečně jsi tady (v originále Thank God You're Here), do ní jako moderátora přetáhla z Novy Josefa Cardu, po měsíci ji ale – spolu s další novinkou – ukončila. „Byly dobré, ale jejich ekonomika neodpovídala našim představám,“ řekl tehdy LN ke zrušeným pořadům výkonný ředitel Primy Petr Chajda.

X Factor se podobá pořadu Česko hledá SuperStar, s tím rozdílem, že věk soutěžících není omezen či třeba že kromě jedinců mohou soutěžit i vokální skupiny až se šesti členy. Porotci ve finále navíc nebudou jen pasivními hodnotiteli, ale budou se v roli producentů podílet i na výběru repertoáru soutěžících, které předtím budou nominovat do finále.

O účast v soutěži se ucházelo celkem 6913 lidí, z nich porota vybírala na castinzích ve Zlíně, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě a v Praze. Typickou účastnicí je dívka ve věku 15 let. Nejstarší soutěžící je 87 let.

Členy tříčlenné poroty budou textařka Gabriela Osvaldová, hudební skladatel Ondřej Soukup a frontman Olympicu Petr Janda. Moderovat bude Leoš Mareš. Vedoucím projektu je Vít Pokorný, režii bude mít David Sís.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!