Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Youtubeři točící videa o zbraních se přesunují na PornHub

YouTube (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy YouTube (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

NEW YORK Zákaz internetového portálu YouTube, který se týká videí o střelných zbraních, přiměl některé youtubery k přesunu na portál s videem pro dospělé PornHub. Řada autorů, kteří mají být zablokovaní, chce bojkotovat i další aplikace Googlu. Na YouTube je nahráno přes 25 milionů videí zobrazující zbraně.

Zákaz nahrávaní videí, která podporují přímý prodej zbraní nebo obsahující návody na jejich výrobu, přišel několik týdnů po střelbě na škole ve floridském Parklandu, při které zahynulo 17 lidí.

Pro youtubery, kteří točí videa o zbraních, je tento zákaz velkou ranou. Rázem mohou přijít o své příjmy a proto hledají jiný server, kde by se mohli přesunout. Provozovatel populárního kanálu o střelných zbraních InRangeTV, který má přes 140 tisíc odběratelů, oznámil přesun svých videí na PornHub. Další blogeři o tomto přesunu přemýšlejí.

„YouTube po vydání nových pravidel už nelze brát jako bezpečný přístav pro naše videa. PornHub vychází vstříc online komunitě a také má robustní platformu pro streamování,“ uvedl pro Bloomberg představitel InRangeTV.

Je tak v budoucnu možné, že budou ze zákazu YouTube profitovat i ostatní erotické servery. Představuje to pro ně možnost dostat se do povědomí dalších uživatelů a přitáhnout i ostatní tvůrce videí. 

Parklandská tragédie vyvolala ve Spojených státech debatu ohledně regulace držení zbraní. Několik desítek tisíc studentů po úmrtí 17 obětí po celých Spojených státech demonstrovalo za přísnější regulaci prodeje zbraní a za bezpečnější školy.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...