31. března 2018 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Youtubeři točící videa o zbraních se přesunují na PornHub

YouTube (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy YouTube (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

NEW YORK Zákaz internetového portálu YouTube, který se týká videí o střelných zbraních, přiměl některé youtubery k přesunu na portál s videem pro dospělé PornHub. Řada autorů, kteří mají být zablokovaní, chce bojkotovat i další aplikace Googlu. Na YouTube je nahráno přes 25 milionů videí zobrazující zbraně.

Zákaz nahrávaní videí, která podporují přímý prodej zbraní nebo obsahující návody na jejich výrobu, přišel několik týdnů po střelbě na škole ve floridském Parklandu, při které zahynulo 17 lidí.

Pro youtubery, kteří točí videa o zbraních, je tento zákaz velkou ranou. Rázem mohou přijít o své příjmy a proto hledají jiný server, kde by se mohli přesunout. Provozovatel populárního kanálu o střelných zbraních InRangeTV, který má přes 140 tisíc odběratelů, oznámil přesun svých videí na PornHub. Další blogeři o tomto přesunu přemýšlejí.

„YouTube po vydání nových pravidel už nelze brát jako bezpečný přístav pro naše videa. PornHub vychází vstříc online komunitě a také má robustní platformu pro streamování,“ uvedl pro Bloomberg představitel InRangeTV.

Je tak v budoucnu možné, že budou ze zákazu YouTube profitovat i ostatní erotické servery. Představuje to pro ně možnost dostat se do povědomí dalších uživatelů a přitáhnout i ostatní tvůrce videí. 

Parklandská tragédie vyvolala ve Spojených státech debatu ohledně regulace držení zbraní. Několik desítek tisíc studentů po úmrtí 17 obětí po celých Spojených státech demonstrovalo za přísnější regulaci prodeje zbraní a za bezpečnější školy.

pkPatrik Kozlík

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.