Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z České televize odchází moderátor Tomáš Drahoňovský. Bude dělat manažera v Plzeňském Prazdroji

  12:51
Praha/Plzeň - Z České televize (ČT) odchází moderátor Tomáš Drahoňovský. Ve veřejnoprávním médiu působil od roku 2014, věnoval se zejména české politice. Nyní se ale rozhodl začít zcela novou etapu, uvedla ČT na twitteru.

Tomáš Drahoňovský foto: Česká televize

Drahoňovský poté na sociálních sítích napsal, že přijal nabídku Plzeňského Prazdroje. Působit bude na pozici manažera řemeslných piv a pivních speciálů pro Česko a Slovensko.

„Není moc pracovních pozic, co by mě přesvědčily k odchodu z nejlepšího zpravodajství v zemi. Tohle je jedna z nich. Chci zkusit, jestli jde vášeň přetavit v zaměstnání. Díky Plzeňskému Prazdroji za nabídku a příležitost! Jdeme bojovat za pivo rozmanitější!“ napsal moderátor na twitteru. ČT poděkoval za „neuvěřitelnou škálu“ příležitostí.

Prazdroj na sociálních sítích uvedl, že Drahoňovský nastoupí na pozici manažera řemeslných piv a pivních speciálů pro Česko a Slovensko. V nově vytvořené pozici se bude podílet na tvorbě strategie pro speciály a řemeslná piva, jako je například program Volba sládků nebo budování spolupráce s minipivovary. „Oceňujeme Tomášovy komunikační zkušenosti, nadšení a zájem o craftové pivo a českou, slovenskou, ale i mezinárodní pivní scénu,“ uvedl pivovar.

Vyhrocená volba do Rady České televize. Poslanci přerušili jednání, neshodli se na způsobu hlasování

Šestatřicetiletý Drahoňovský vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a získal titul bakaláře, v roce 2009 dokončil studia mezinárodních vztahů a evropských studií na Metropolitní univerzitě Praha. V letech 2002 až 2005 pracoval pro Deníky Bohemia jako externí regionální reportér. V období od září 2004 do prosince 2005 působil v České rozhlase, poté odešel do Lidových novin.

Od června 2006 do dubna 2014 pracoval v televizi Prima, kde se zabýval českou politickou scénou, od srpna 2010 tam moderoval hlavní zpravodajskou relaci a od srpna 2013 editoval Odpolední zprávy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!