Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Z České televize odchází moderátor Jan Zika. Nahradí ho Kručinská

Moderátor ranních zpráv Jan Zika. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor ranních zpráv Jan Zika. | foto: Zdroj: Česká televizeReprofoto

PRAHA Z České televize odchází moderátor ranních zpráv Jan Zika. Řekla to mluvčí televize Alžběta Plívová s tím, že odchází na vlastní žádost. V ranním vysílání ho nahradí Tereza Kručinská, dosavadní redaktorka domácí redakce.

Zika před nástupem do České televize v roce 2011 pracoval na podobné pozici v již zaniklé zpravodajské stanici Z1. V posledních letech působí rovněž jako mediální konzultant a projektový manažer mimo jiné v oblasti on-line médií. V ranním zpravodajství Studia 6 se Kručinská bude objevovat vedle Jany Peroutkové.

Zikův odchod je pokračováním personálních změn ve zpravodajství České televize. Do domácí redakce naposledy v tomto měsíci zamířil Tomáš Drahoňovský z televize Prima, který bude působit na pozici redaktora. "V souvislosti s jeho příchodem se moderátorský tým nijak nemění," upřesnila Plívová.

Výraznější obměnu ČT zaznamenala v minulém měsíci po odchodu Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Tehdy se proměnil moderátorský tým zpravodajské relace Události, komentáře, který vedle Lukáše Dolanského doplnili Daniel Takáč, David Borek a Zuzana Tvarůžková. V Interview ČT24 se nově začali objevovat Tvarůžková a Světlana Witowská. Tým kolem Drtinové a Veselovského nyní připravuje vlastní projekt on-line rozhovorů ve spolupráci s vydavatelstvím Economia.

Hlavní zpravodajskou relaci veřejnoprávní televize Události nadále moderuje tým ve složení Marcela Augustová, Daniela Písařovicová, Aneta Savarová a Jakub Železný, který je také vedoucím týmu moderátorů.

Drobnou změnu v květnu také zaznamená Dopravní zpravodajství ranního Studia 6, kde tým Veroniky Jonášové, Alexandry Noskové a Karolíny Kočí doplní Petra Tuháčková.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Prodej, restaurace, 487 m2, Hranice
Prodej, restaurace, 487 m2, Hranice

Na Náspech, Hranice - Hranice I-Město, okres Přerov
4 200 000 Kč