7. ledna 2015 6:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Z mobilů přistupuje na weby už téměř polovina uživatelů

Smartphone (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smartphone (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Počet tuzemských uživatelů internetu, kteří surfují z mobilních zařízení, se v listopadu proti předchozímu měsíci zvýšil o 184.000 na 3,35 milionu. To představuje téměř polovinu všech návštěvníků. Vyplývá to z výzkumu NetMonitor firem Gemius a Mediaresearch.

Počet mobilních zobrazení stránek se zvýšil o 7,5 milionu na 1,1 miliardy. Nejvyšší počet mobilních zobrazení byl zaznamenán u domovských stránek rozcestníků, obchodů a komunikačních služeb.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkově v listopadu navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu 6,8 milionu českých a necelé dva miliony zahraničních internetových uživatelů. Denně sledovalo tyto weby 3,4 milionu uživatelů, kteří na nich strávili v průměru více než hodinu a půl času.

Počet uživatelů sledujících multimediální obsah se zvýšil o tři procenta na téměř 3,7 milionu a počet zahájených přehrání stoupl o 15 procent. Streamovaný obsah sledovalo denně více než 740 000 uživatelů a to v průměru půl hodiny.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?