Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Za internetové zpravodajství budeme platit, vzkázal Murdoch

Rupert Murdoch | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rupert Murdoch | foto: Reprofoto

NEW YORK Americká mediální společnost News Corp, kterou ovládá mediální magnát Rupert Murdoch, chce do roka vybírat poplatky za své internetové zpravodajství. "Věřím, že pokud budeme úspěšní, budou nás následovat další média," řekl Murdoch.

Firma hodlá začít vybírat poplatky od uživatelů svých zpravodajských internetových serverů. "Hodláme vybírat poplatky za všechny své zpravodajské webové stránky. Kvalitní novinařina není levná," upozornil.

Firma News Corp ve čtvrtém finančním čtvrtletí prodělala 203 milionů dolarů (3,65 miliardy Kč) po zisku 1,1 miliardy dolarů před rokem. Čtvrtletní výsledky byly zasaženy rozsáhlými odpisy v internetové divizi MySpace. Společnost však upozornila, že zaznamenala známky oživení na trhu s reklamou.

"Trhy s reklamou, ačkoli jsou slabé a mimořádně zasažené poklesem v automobilovém a finančním sektoru, vykázaly určité dobré známky života," uvedl Murdoch.

"Domnívám se, že nejhorší by mohlo být za námi, ještě však nejsou žádné jasné známky rychlého hospodářského oživení," dodal.

Tržby společnosti ve čtvrtletí končícím v červnu klesly o 11 procent na 7,67 miliardy dolarů. Firma však v příštích měsících počítá s jejich růstem. Čtvrtletní výsledky zahrnovaly odpisy 450 milionů dolarů a restrukturalizační náklady 180 milionů dolarů v divizi Fox Interactive Media, pod kterou patří síť MySpace. News Corp koupila MySpace v roce 2005 za 580 milionů dolarů.

News Corp vlastní také například vysílací síť Fox a několik předních listů v Británii a Austrálii, včetně slavných The Times of London a bulvárního The Sun. Dále kontroluje americký list New York Post, filmové a televizní studio 20th Century Fox nebo nakladatelství HarperCollins Publishers.

Předloni se navíc dohodla na převzetí vydavatelské a zpravodajské
společnosti Dow Jones & Co.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...