Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Za zveřejnění polonahých fotografií vévodkyně zaplatí francouzský bulvár 200 000 eur, rozhodl soud

Kate, vévodkyně z Cambridge, se usmívá v čestné lóži centrkurtu během 1. kola... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate, vévodkyně z Cambridge, se usmívá v čestné lóži centrkurtu během 1. kola... | foto: ČTK/AP

VERSAILLES (FRANCIE) Francouzský odvolací soud ve středu potvrdil vysoké pokuty za zveřejnění snímků polonahé britské vévodkyně Kate, které bulvární fotografové pořídili v roce 2012 během její dovolené s manželem Williamem v Provence. Dva zaměstnanci francouzské odnože magazínu Closer musejí zaplatit pokutu ve výši celkem 90 000 eur (2,3 milionu korun). Dalších 100 000 eur (2,6 milionu korun) by měli Kate a William dostat jako odškodné.

Šéfredaktorka časopisu Closer Laurence Pieauová a vydavatel Ernesto Mauri dostali maximální možnou pokutu, tedy každý 45 000 eur. Fotografové Cyril Moreau a Dominique Jacovides z pařížské agentury Bestimage, kteří šokující fotky podle soudu pořídili, musejí zaplatit každý 10 000 eur, i když polovinu z částky budou muset uhradit jen v případě, že se v podmínce dopustí dalšího prohřešku. Oba fotografové od počátku popírají, že by byli autory fotek.

Celková pokuta ve výši 100 000 eur poputuje do francouzské státní kasy. Všichni čtyři obžalovaní budou muset navíc společně zaplatit 100.000 eur (2,5 milionu korun) jako odškodné, které dostanou přímo Kate a William.

Právníci žádali  odškodnění 1,5 milion eur

Právníci britského následníka trůnu a jeho manželky přitom za vydání fotek, na nichž je odhaleno poprsí vévodkyně, požadovali kompenzaci ve výši 1,5 milionu eur (38,2 milionu korun).

Týdeník Closer patří k nejúspěšnějším bulvárním časopisům ve Francii. K jeho cenným „úlovkům“ patří zveřejnění intimního vztahu bývalého francouzského prezidenta Françoise Hollandea s herečkou Julií Gayetovou. Na zveřejňování známých žen v plavkách se Closer specializuje. Zasáhl takto do soukromí bývalé prezidentské kandidátky a Hollandeovy expartnerky Ségolene Royalové, bývalé manželky exprezidenta Nicolase Sarkozyho Cécilie či šéfky nacionalistického Národního sdružení (tehdy Národní fronty) Marine Le Penové.

Kromě Royalové, která byla chválena za svou postavu ve svých tehdejších 53 letech, měly všechny případy soudní dohru, při níž musel list platit na odškodném a pokutách desetitisíce eur.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...