19. září 2018 19:12 Lidovky.cz > Byznys > Média

Za zveřejnění polonahých fotografií vévodkyně zaplatí francouzský bulvár 200 000 eur, rozhodl soud

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Kate, vévodkyně z Cambridge, se usmívá v čestné lóži centrkurtu během 1. kola... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kate, vévodkyně z Cambridge, se usmívá v čestné lóži centrkurtu během 1. kola... | foto: ČTK/AP

VERSAILLES (FRANCIE) Francouzský odvolací soud ve středu potvrdil vysoké pokuty za zveřejnění snímků polonahé britské vévodkyně Kate, které bulvární fotografové pořídili v roce 2012 během její dovolené s manželem Williamem v Provence. Dva zaměstnanci francouzské odnože magazínu Closer musejí zaplatit pokutu ve výši celkem 90 000 eur (2,3 milionu korun). Dalších 100 000 eur (2,6 milionu korun) by měli Kate a William dostat jako odškodné.

Šéfredaktorka časopisu Closer Laurence Pieauová a vydavatel Ernesto Mauri dostali maximální možnou pokutu, tedy každý 45 000 eur. Fotografové Cyril Moreau a Dominique Jacovides z pařížské agentury Bestimage, kteří šokující fotky podle soudu pořídili, musejí zaplatit každý 10 000 eur, i když polovinu z částky budou muset uhradit jen v případě, že se v podmínce dopustí dalšího prohřešku. Oba fotografové od počátku popírají, že by byli autory fotek.

Celková pokuta ve výši 100 000 eur poputuje do francouzské státní kasy. Všichni čtyři obžalovaní budou muset navíc společně zaplatit 100.000 eur (2,5 milionu korun) jako odškodné, které dostanou přímo Kate a William.

Právníci žádali  odškodnění 1,5 milion eur

Právníci britského následníka trůnu a jeho manželky přitom za vydání fotek, na nichž je odhaleno poprsí vévodkyně, požadovali kompenzaci ve výši 1,5 milionu eur (38,2 milionu korun).

Týdeník Closer patří k nejúspěšnějším bulvárním časopisům ve Francii. K jeho cenným „úlovkům“ patří zveřejnění intimního vztahu bývalého francouzského prezidenta Françoise Hollandea s herečkou Julií Gayetovou. Na zveřejňování známých žen v plavkách se Closer specializuje. Zasáhl takto do soukromí bývalé prezidentské kandidátky a Hollandeovy expartnerky Ségolene Royalové, bývalé manželky exprezidenta Nicolase Sarkozyho Cécilie či šéfky nacionalistického Národního sdružení (tehdy Národní fronty) Marine Le Penové.

Kromě Royalové, která byla chválena za svou postavu ve svých tehdejších 53 letech, měly všechny případy soudní dohru, při níž musel list platit na odškodném a pokutách desetitisíce eur.

ČTK
  • 2Diskuse

Najdete na Lidovky.cz