Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Zabil Google osla? Nasvědčuje tomu záznam z jejich map

Mrtvý, nebo odpočívající osel? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mrtvý, nebo odpočívající osel? | foto: Google StreetviewReprofoto

Google čelí kvůli své mapovací službě dalším protestům. Nyní však nejde o problémy spojené s ochranou soukromí, internetový gigant je obviněn ze zabití osla. Důkazem mají být právě fotky z jejich Street View služby z Botswany.

Na záběr upozornil na Twitteru uživatel @TheRealSheldonC. Na zaprášené silnici v Botswaně leží na jedné z fotografií Googlu pravděpodobně mrtvý osel. Při přiblížení ale mapy načtou jinou fotografii, kde se osel ještě prochází nezraněn vedle silnice. Z toho by vyplývalo, že mapovací auto osla srazilo a fotografii s mrtvým zvířetem pořídila zadní kamera.

Záběr na zdravého osla stojícího podél silnice

Záběr na zdravého osla stojícího podél silnice

Google popírá, že by smrt zvířete zavinil. "Způsob, jakým náš 360 stupňový systém kamer funguje, může vyvolat dojem, že auto bylo viníkem nehody, po kterém zůstalo nebohé zvíře mrtvé na silnici," píše na svém blogu Google. Tvrdí však, že se vše stalo naopak. Osel ležel na silnici a když auto projíždělo, vstal a odešel na kraj silnice.

Mrtvý, nebo odpočívající osel?

Mrtvý, nebo odpočívající osel?

"S radostí můžu potvrdit, že je osel živ a zdráv," dodává na blogu produktový manažer map Kei Kawai a doplnil svůj post o další fotografie. Někteří uživatelé však namítají, že podle této teorie to ale na záznamech vypadá, že by osel chodil pozpátku. Google ovšem na svém vysvětlení trvá.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Šéf banky HSBC Stuart Gulliver. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Šéf banky HSBC Stuart Gulliver. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Šéf banky HSBC Stuart Gulliver. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.