28. července 2012 11:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zahájení olympiády přitáhlo 900 tisíc diváků

Olympijský stadion v Londýně se připravuje na zahájení her. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijský stadion v Londýně se připravuje na zahájení her. | foto: Reuters

PRAHA Zahájení XXX. olympiády v Londýně na České televizi bodovalo, nenechalo si ho ujít 860 tisíc diváků ve věku nad 15 let.

Tříhodinová show se stala nejsledovanějším nezpravodajským pořadem celého pátku. "Na programu ČT4 ho sledovalo 47,88 % diváků starších 15 let, kteří se dívali na televizi. V absolutních číslech to bylo 861 tisíc diváků starších 15 let," uvedla mluvčí České televize Michaela Fričová.

ČTĚTE TAKÉ:


Pořadatelé z Anglie sklízí za úvodní ceremoniál her pod taktovkou oscarového režiséra Dannyho Boyla pochvalné reakce, největším překvapením se stala herecká premiéra královny Alžběty II., která si zahrála po boku Daniela Craiga v bondovském klipu, účinkoval i Paul McCartney, Rowan Atkinson nebo spisovatelka J.K. Rowlingová. Při ceremoniálu, jenž přišel na 27 milionů liber (873 milionů korun), vystupovalo přes 10 tisíc lidí a stovka zvířat.

ogoOndřej Golis

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.