5. května 2018 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zaměstnanec Facebooku se na Tinderu označil za ,profesionálního stalkera‘, firma ho vyhodila

Facebook, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook, ilustrační foto. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Zaměstnanec Facebooku se během konverzace na Tinderu označil za „profesionálního stalkera“. Tato zpráva se dostala na internet a společnost Facebook ihned reagovala. Svého inženýra propustila. Zpráva přišla den poté, co Mark Zuckerberg oznámil, že vytvoří seznamovací službu.

Facebook propustil muže, který pracoval ve firmě jako bezpečnostní inženýr. Nyní je podezřelý z toho, že zneužíval privilegovaný přístup k osobním údajům uživatelek, se kterými si psal na seznamovací aplikaci Tinder.

Načasování této zprávy není pro Facebook ideální. Na úterní vývojářské konferenci F8 totiž Mark Zuckerberg oznámil, že plánuje svoji seznamovací službu. 

Konverzaci propuštěného zaměstnance s neznámou ženou na Tinderu zveřejnila na Twitteru Jackie Stokes, zakladatelka bezpečnostní poradenské firmy Spyglass Security. Muž ve zprávě píše, že je více než bezpečnostní analytik a v podstatě je profesionální stalker. Na konci přiznává, že bylo těžké dotyčnou ženu dohledat.

30.dubna 2018 v 06:02, příspěvek archivován: 03.května 2018 v 18:03

I really, really hope I’m wrong about this. https://t.co/NDkOptx8Hv

Společnost Facebook potvrdila serveru The Guardian, že svého zaměstnance opravdu propustila. Firma jim ale nesdělila podrobnější informace o tom, na jaké pozici dotyčný muž pracoval a k jakým údajům měl přístup. Ve svém prohlášení také Facebook uvedl, že tento incident bude vyšetřovat jako naléhavou záležitost.

pkPatrik Kozlík

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.