29. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zánik licence Primy byl protiprávní, potvrdil soud

Logo televize Prima | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo televize Prima | foto: Reprofoto

PRAHA Pražský městský soud nepravomocně rozhodl, že zánik původní licence televizního kanálu Prima je nezákonný. Postup státních úřadů napadla Regionální televizní agentura, která kvůli zániku licence přišla o vysílací čas. Podle soudu bude muset Rada pro rozhlasové a televizní vysílání o zániku licence znovu rozhodnout za účasti všech dotčených subjektů.

Informaci přinesl server Česká média.cz. Regionální televizní agentura (RTA) se až do konce loňského roku připojovala do vysílání Primy. Ta ale od Nového roku ukončila vysílání původního kanálu Prima a nahradila ho programem Prima family.

ČTĚTE VÍCE:


Tím se vyhnula povinnosti sdílet v určitých časech vysílací frekvence s regionálními vysílateli, mimo jiné právě s RTA. Ta pak počátkem února ukončila vysílání. Osvědčení o zániku platnosti licence původní Primy vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání společnosti FTV Prima v polovině ledna.

Postup Primy i státních úřadů RTA rozporovala už dříve, vadilo jí zejména, že nebyla přizvána k projednání o zániku původní licence Prima Televize. Na společných frekvencích s Primou vysílala také regionální studia R1, z nichž některá později začala vysílat samostatně.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz