17. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Zaostalá Praha. Chybí jí moderní tvář

Pohled na panorama Prahy z Hradčan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na panorama Prahy z Hradčan | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Karlův most, Pražský hrad, Švejk a pivo. Metropole se snaží prodat v zahraničí i jinou, moderní tvář. Jenže marně. Nemá z ­čeho vybírat.

„Grüss Gott? Klidně mi říkejte Karle,“ praví německy na peronu „zlatý hlas“ z Prahy, který v reklamě rakouských drah láká na cestu pohodlným vlakem do české metropole. Za 19 eur. Pokaždé když tento spot vidí Nora Dolanská, ředitelka agentury Prague City Tourism, chytá se za hlavu. „Tohle přeci nechceme. My nechceme, aby Praha byla vnímána jako levná destinace, nepotřebujeme se tak podbízet,“ hněvá se na Rakušany.

Dále v úterních LN najdete:

Zkuste si testy na šestiletá gymnázia - Otázky uveřejňuje příloha LN Akademie.

Pokuty pro Högera a ­Fabianovou - Archivářka Národního divadla Zdena Benešová v rozhovoru pro LN popisuje i doby minulé. Třeba jak byli komunistickým akčním výborem Karel Höger a Vlasta Fabianová trestáni za to, že nepřišli na brigádu.

Marcel Chládek v rozhovoru pro LN popisuje, jak chce financovat školy podle kvality - Pokud Chládek uskuteční své záměry stran financování základních a středních škol, bude se nejspíš moci ucházet o titul nejštědřejšího ministra školství polistopadové éry. Není ovšem vyloučeno, že ekonomové budou spíše než o štědrosti mluvit o plýtvání.

Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz