Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Zásadní obrat? The New York Times po letech stouply příjmy z reklamy

Budova The New York Times | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova The New York Times |

NEW YORK Americkému vydavatelství The New York Times stoupl celkový příjem v prvním čtvrtletí o skoro tři procenta na 390,4 milionu dolarů. Firmě pomohly lepší příjmy z reklamy, které stouply vůbec poprvé po několika letech. Podle agentury Reuters to je milník pro společnost, která má za sebou několik čtvrtletních poklesů způsobených tím, jak zadavatelé reklamy dávali přednost utrácení peníze jinde.

Příjmy z online reklamy stouply o 2,2 procenta a příjmy z tištěné inzerce o 3,7 procenta. Příjem z předplatného stoupl o dvě procenta a představuje nyní více než polovinu celkového příjmu společnosti. Čistý zisk firmy ale kvůli vyšším provozním nákladům klesl o 51 procent na 1,7 milionu dolarů.

Prostředí inzerce zůstává nejisté

"Poprvé za mnoho let jsme zaznamenali čtvrtletní růst příjmů u tištěné i digitální inzerce," uvedl v prohlášení Mark Thompson, šéf společnosti New York Times, který má pod sebou i stejnojmenný americký deník. Upozornil přitom na placená sdělení, tedy obsah, který je označen jako inzerce. List je zavedl v prvním čtvrtletí ve snaze pomoci zvýšit tržby.

Společnost ovšem upozorňuje, že prostředí inzerce zůstává nejisté a zisky by nemusely mít dlouhé trvání. Pro toto čtvrtletí společnost předpokládá meziroční pokles celkových příjmů z inzerce zhruba kolem pěti procent.

Problémy s inzercí mají noviny po celém světě. Čtenáři totiž začali číst zprávy v chytrých telefonech a tabletech a zadavatelé reklamy se k tištěným médiím obracejí zády, podotkl Reuters.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!