Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Železný: Před rozhovorem s Klausem mi volala spousta lidí, nejen z Hradu

Václav Klaus při posledním rozhovoru pro Českou televizi s Jakubem Železným | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus při posledním rozhovoru pro Českou televizi s Jakubem Železným | foto: ČTK

PRAHA Poslední prezidenstký rozhovor Václava Klause v České televizi provázel nebývalý zájem lidí z jeho okolí. Vyzvídali především témata, o kterých bude ve studiu řeč. Do výběru samotných otázek se prý ovšem nikdo z nich zasahovat nesnažil.

Poslední rozhovor s Klausem svěřilo vedení televize Jakubovi Železnému. Moderátor, který v říjnu 2011 při rozhovoru zatlačil do kouta i nastupujícího generálního ředitele Petra Dvořáka, zřejmě znejistil osazenstvo Hradu i Klausovy přátele. Musel totiž odpovídat na jejich četné dotazy.

"O ten rozhovor byl obrovský zájem. Ptala se mě spousta lidí, jak to bude vypadat," připustil Železný v rozhovoru pro Lidovky.cz. Volali mu nejen lidé z Klausovy kanceláře, ale i jeho přátelé.

Václav Klaus v ČT

Končící prezident Václav Klaus ve studiu před rozhovorem, který poskytl 6. března České televizi.

"Zájem převyšoval normu. Nepřesáhl ale žádnou únosnou míru, pokud jde o obsah těch rozhovorů," odmítl moderátor, že by se někdo snažil usměrnit výběr otázek. "Představa, že by si mě někdo pozval a řekl - na tohle se ho neptejte - to fakt ne," dodal.

Anketa

Bude podle vás Miloš Zeman lepší prezident než Václav Klaus?

Ano 6619
Ne 10360

Šlo prý o zdvořilé telefonické rozhovory. Kdo konkrétně se na něj obrátil, ale prozradit nechce. "Nechci říkat jejich jména, to by třeba nebyli rádi," odvětil Železný. 

O čem byla na ČT řeč?

Poslední rozhovor s Klausem v roli prezidenta odvysílala Česká televize ve středu večer. Předem měl prezident k dispozici seznam okruhů, kterým se bude moderátor věnovat. Nikoli však konkrétní dotazy. "To už patří k našemu know-how. Ty nikdy předem nedáváme. Okruhy ale na žádost poskytujeme, Kodex ČT nám to nařizuje," dodal Jakub Železný.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...