4. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Zeman poletí za papežem. Přimluví se za Forejta?

Prezident Miloš Zeman v Karviné na setkání s občany na Masarykově náměstí,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman v Karviné na setkání s občany na Masarykově náměstí,... | foto: MAFRA: Alexandr Satinský

„Postarej se mi o Jindřicha,“ vyzval před časem bývalý prezident Václav Klaus svého nástupce Miloše Zemana. Myslel tím ředitele hradního protokolu Forejta, kterého si oblíbil a jenž vstoupil i do služeb současné hlavy státu. Zeman souhlasil, že se o­ úředníka postará. A teď bude mít šanci závazek splnit. Prezident se totiž na konci dubna vypraví do Vatikánu, kam ho pozval papež František.

„Pan prezident se setká se Svatým otcem,“ potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A právě v rozhovoru s hlavou katolické církve bude mít Zeman možnost se za Forejta přimluvit. Vrchní ceremoniář se totiž netají touhou stát se velvyslancem ve Vatikánu a mít podporu svého „šéfa“ by mu v ­jeho ambicích hodně pomohlo.

Dále ve středečních LN najdete:

  • Nuda ve městě kultury - Projekce na domy, provazochodec nad očima tisíců diváků a rozeznění zvonů na plzeňském kostele. V lednu západočeská metropole velkolepě zahájila projekt Evropské hlavní město kultury. Co ale nabídla třeba o minulém víkendu? Více ve velké reportáži LN.
  • Škvorecký Zábranu o nic neobral, tvrdí překladatelka - Jsem jedna z mála, jichž se to týká, a mé vzpomínky jsou dosud jasné, napsala Jarmila Emmerová v článku pro LN. Vrací se v něm k případu, který před více než dvaceti lety hýbal českou literární scénou. Spor se vedl o autorství překladu knihy Prezydent Krokadýlů.
  • Lehká sádra není pro ­každého - Kromě klasické sádry existuje takzvaná odlehčená, laicky se jí říká „plast“. Je pohodlnější, jenže má i­ nevýhody – rozhodně se nehodí na všechny úrazy a některá pracoviště ji vůbec nenabízejí. Podrobnosti uveřejňuje příloha LN Medicína.

Lidové noviny

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.