18. května 2018 17:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zeman se neobjevil ve svém pravidelném pořadu. Moderátorovi operovali koleno, vysvětluje Hrad

Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Když nedávno Miloš Zeman přišel s kritizovaným prohlášením, že se v Česku vyráběl nervový jed novičok, vybral si pro něj svůj vlastní pořad na TV Barrandov.

Týden s prezidentem se totiž spolu s webovými Parlamentními listy stal hlavní mediální tribunou, odkud hlava státu hlásí své pravdy. Notně mu v tom pomáhá šéf soukromé televize Jaromír Soukup, který se pasoval do role moderátora, tedy spíše jakéhosi nahrávače pro hradního pána.

Tento čtvrtek však diváci zůstali bez vystoupení osvědčené dvojice. Ačkoliv TV Barrandov avizovala pravidelný rozhovor s prezidentem i na svém webu, žádný se ve skutečnosti nekonal. Namísto aktuálního rozhovoru s prezidentem běžel pouze sestřih ze starších dílů

Za „výlukou“ ve vysílání stojí podle Hradu podlomené zdraví Jaromíra Soukupa. „Moderátor musel podstoupit operaci kolene. Proto bude natáčení až příští týden,“ řekl k tomu mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Jednalo se o jednu z mála příležitostí, kdy Zeman na obrazovce soukromé televize chyběl. K drobnému rozkolu mezi ním a Soukupem došlo jen bezprostředně po vyhlášení výsledků druhého kola prezidentské volby. Ředitel Barrandova tehdy avizoval, že staronová hlava státu po svém opětovném vítězství přijde do studia, Zeman mu ale dal „košem.“

Soukup byl tehdy rozmrzen. TV Barrandov je ale jinak Zemanovi přátelsky nakloněna. Od Soukupa se nemusí obávat žádných tvrdých otázek, televizní šéf se prezidentovi často spíše podbízí. Nejvyšší ústavní činitel začal v soukromém médiu pravidelně vystupovat loni poté, co oznámil úmysl opětovně kandidovat na Hrad.

Při prvních vysíláních byla moderátorkou rozhovorů s prezidentem manželka jeho kancléře Alexandra Mynářová, později roli převzal samotný Soukup. Ten byl mimochodem koncem ledna mezi hosty soukromé párty v hotelu, kde Miloš Zeman slavil své vítězství v historicky druhé přímé volbě hlavy státu. Přišel i na jeho inauguraci ve Vladislavském sále.