3. dubna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Známe dobře své dějiny? LN startují nový seriál

Seriál LN: 70 let od války. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál LN: 70 let od války. | foto: Lidové noviny

Je 10. dubna 1945. Armády spojenců svírají zbytky nacistických vojsk v kleštích. Do konce nejstrašnějšího konfliktu v dějinách zbývá pouhý měsíc. A právě v tuto chvíli začíná příběh, který chceme čtenářům Lidových novin odvyprávět. Příběh, na jehož konci je osvobození Československa od Hitlerových okupantů.

Ve čtyřiceti historických lekcích, den po dni, se budeme na stránkách Lidových novin každý den snažit na tuto otázku odpovědět.

Krátkodobé předplatné na období 10. 4. - 30. 5. 2015 si můžete objednat na telefonu 225 555 533 nebo na adrese www.lidovenoviny.cz/serial

Jak se žilo v posledních týdnech protektorátu? Jak sílilo partyzánské hnutí na českém území na jaře roku 1945? Kdy poprvé překročila americká vojska západní československou hranici? A kterou českou obec jako první osvobodila Rudá armáda?

Nabídneme čtenářům nezkreslený pohled na poslední válečné dny, překvapivá svědectví, příběhy neznámých hrdinů. Nevyhneme se ani kontroverznímu tématu poválečného zúčtování s kolaboranty a divokého odsunu Němců.

A hned na úvod seriálu přineseme čtenářům dárek – dva osmistránkové atlasy unikátních dobových map. Věděli jste například, jakou podobu plánovali Evropě nacističtí uzurpátoři ještě v době, kdy vyhrávali jednu bitvu za druhou?

Redaktoři již několik měsíců připravují seriál ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR a odpovědi na otázky se brzy dozvíte na stránkách Lidových novin.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!