Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Konkurence ČT24? Nová televize CNN Prima News začne vysílat 3. května, zprávy má nabídnout každou hodinu

Studio CNN Prima News | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio CNN Prima News | foto: CNN Prima news

Praha Nová celoplošná zpravodajská televizní stanice CNN Prima News začne v Česku vysílat v neděli 3. května v 18:55. Zprávy a další obsah bude vytvářet nová redakce složená ze stovky novinářů. Stanice nabídne téměř 30 pořadů. Do konce roku chce kanál dosáhnout sledovanosti 1,5 procenta ve skupině 15 až 69 let. Uvedl to ve čtvrtek generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Záměr spustit čistě zpravodajskou televizní stanici oznámila Prima loni v dubnu. CNN Prima News se stane devátou stanicí v portfoliu skupiny Prima. Konkurovat jí budou mimo jiné stanice ČT24 nebo portál Seznam Zprávy. Roční náklady na provoz se pohybují v řádu stovek milionů korun. Prodej reklamy by měl postupně nabíhat během roku. Celá platforma zahrnující vysílání i on-line by se mohla do černých čísel dostat příští rok.

Vlastní obsah bude kanál nabízet od 06:00. Odvysílá, co se stalo v noci ve světě i aktuální zprávy z Česka. Dvakrát denně, v 09:30 a 17:30 bude vysílat interview s hostem. Zprávy bude televize vysílat až na výjimky každou hodinu. Nabídne i sportovní zpravodajství a zprávy o počasí. Dění uplynulého dne shrnou hlavní hodinové zprávy v 18:55 a pořad 360? od 21:40.

„Televizní kanál CNN Prima News nabídne od pondělí od šesti hodin ráno v premiéře 19 pořadů denně a společně s hlavní zpravodajskou relací to budou právě pravidelné Zprávy s novými tvářemi, které divákům poskytnou v průběhu celého dne objektivní, rychlý, srozumitelný a přesný zpravodajský servis. V neděli se rozjede také nová on-line platforma CNNPrima.cz s kvalitním a obrazově atraktivním obsahem, doplňujícím televizní vysílání,“ dodal Singer.

Logo CNN Prima News

Logo CNN Prima News

CNN Prima bude podle něho vysílat z jednoho z nejmodernějších televizních studií v Evropě v novém sídle společnosti na pražské Vinici. Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 metrů čtverečních. Prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkých studiových LED panelů. Studio má jako jediné v zemi dvě patra, z horního bude možné vysílat a také vstupovat živě do programu. Barevnost studia odpovídá logu CNN Prima News, tedy modrá, červená a bílá.

Přebíraný obsah od CNN má tvořit menší část vysílání

CNN Prima NEWS funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN. „Spolupracujeme s mediálními společnostmi po celém světě. Na základě této licenční smlouvy jsme v úzké spolupráci se společností Prima vytvořili infrastrukturu a zajistili školení a poradenství. Nyní s nadšením očekáváme, až místní verze nejprestižnější světové značky v oblasti zpravodajství zahájí své vysílání v České republice,“ uvedl viceprezident pro strategická partnerství divize CNN International Commercial Kostas Oikonomou.

Přebíraný obsah od CNN má tvořit menší část vysílání a bude tlumočený do češtiny. Od CNN česká mutace převezme například Quest Means Business moderátora Richarda Questa nebo diskusní pořad Christiane Amanpour.

CNN Prima NEWS bude k dispozici zdarma po celé ČR v rámci pozemního vysílání DVB-T v regionální síti 8, v DVB-T2 přechodové síti 12 a ve finální síti DVB-T 22. Vysílání nového kanálu zajistí také satelitní provozovatelé, kabeloví operátoři i internetové televize, jako jsou Vodafone/UPC, Skylink, O2 TV, T-Mobile, Telly, Kuki nebo sledovanitv.cz. Dostupný bude i na Slovensku u FreeSAT, Skylink, Orange Slovensko, SWAN a Slovak Telekom, včetně Magio. I na Slovensku bude mít CNN Prima téměř stoprocentní pokrytí.

Zpravodajství bude vedle televizního vysílání dostupné přes HbbTV, internet nebo sociální sítě. Web by se měl během příštího roku dostat mezi nejnavštěvovanější zpravodajské servery v Česku.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!