Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Zprávy na Primě budou soupeřit s Novou

PRAHA Prima si věří. Vedení televize se rozhodlo posunout svoji hlavní zpravodajskou relaci na stejnou dobu, kdy začínají zprávy na konkureční a mnohem více sledovanější TV Nova. Čas před pořadem má vyplnit vědomostní soutěž Milionář, kterou bude moderovat Roman Šmucler.

Ke změnám ve vysílání dojde od pondělí 4. února, kdy se začátek zpravodajské relace posune ze současných 18:55 na 19:30, řekl výkonný ředitel televize Petr Chajda.

"Televize Prima se rozhodla k posunu hlavní zpravodajské relace, protože v současném vysílacím čase pro ně nevidí další potenciál růstu z hlediska počtu diváků," řekl šéfredaktor zpravodajství Primy Pavel Zuna.

Televizní noviny na Nově v neděli sledovalo 2,72 milionu diváků, 1. zprávy na Primě 953.000 lidí. Na Události na České televizi si udělalo čas 973.000 diváků.

Mediální odborník Jan Potůček se nedomnívá, že by Prima tímto krokem zásadním způsobem zvýšila sledovanost svých zpráv. Spíš podle něho naruší sledovanost televize Nova a to v té části programu, kde Nova získala nejvíce diváků a která drží celkovou sledovanost Novy. "Je to poprvé, kdy se někdo pokusil narušit základní pilíř jejího programu," upozorňuje Potůček.

Podle tiskové mluvčí TV Nova Veroniky Šmítkové u sledovanosti zpravodajských relací celoplošných stanic hraje čas, kdy jsou vysílány, tu méně podstatnou roli.

Pořad také mění název: dosud to byly 1. zprávy, od února to budou Zprávy TV Prima. Moderovat je budou Terezie Kašparovská, Jiří Chum a Světlana Zárubová a nově Roman Fojta. Ten do televize Prima přichází ze zahraniční redakce České televize a na místě moderátora nahradí Petra Tichého.

Chajda zároveň odmítl potvrdit informace deníku Aha!, podle kterého měla do týmu moderátorů přijít i Mirka Čejková, někdejší moderátorka České televize a televize Nova.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!