Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Zrušit volbu šéfa ČT žádá přes 300 dalších: Sokol, Bělohlávek...

Dirigent Jiří Bělohlávek, sochař Kurt Gebauer, herečky Vlasta Chramostová a Táňa Fischerová či profesor a bývalý kandidující na prezidenta ČR Jan Sokol jsou mezi dalšími signatáři výzvy, žádající zrušit probíhající volbu nového ředitele ČT.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MOD 13.7.2009 17:46

a nestačilo by, kdyby tam byl opravdový odborník

a ne jen bastard nějaké politické strany či stran? A pozor, názory "umělců" jsou také politickým tlakem - tlakem jejich zájmů zase.

lutic 13.7.2009 12:00

Re: Zprivatizovat ČT.

poplatky by se samozřejmě při privatizaci zrušily,ale veřejnoprávní TV je třeba,jak prokazují mimořádné události.Jenže je nutné,aby peníze na provoz dostávali z rozpočtu -ať si je hlídá parlament nebo senát.Takto je to nespravedlivé pro ty,co řádně platí a přitom veřejná služba má jít z veřejných peněz a ne přes několik zbytečných institucí jako je pošta. 

lutic 13.7.2009 11:55

Re: židovská mafie chce ovládnout ČT

je vidět,jaký jsi hlupák,soudruhu. 

Picasso 13.7.2009 11:15

Re: židovská mafie chce ovládnout ČT

Vážený Jane jsem člověk,který když čte ten váš příspěvek dostává dojem,že vy jediný máte pravdu, nejsem žid ani arab,černoch,ale normální človíček co má rád všechno co dělá lidem, tedy i mě radost.Určitě nejste hlupák a určitě máte alespoň základní vzdělání,tak určitě pochopíte,že to co jste napsal je i trestně postižitelné,ale vám to určitě nevadí,protože se schovávate za anonomitu webu,asi nejste dobrý člověk!!!

Eva 13.7.2009 10:35

Re: Souhlasím s těmi

Naprostý souhlas!!!To je zase Havlova mafie jeho kamarádu-chtějí mít větší vliv a peníze!!To je hnus!Ještě tak podepíše určitě paní Holubová a D.Cerný-že?!?!

Johan Bert 13.7.2009 9:41

Zprivatizovat ČT.

Zprivatizuje se ČT.ale poplatky od poplatníků zustanou nebo budou 2x takové jako jsou dnes.Nevěřte tomu že za příjem televizního signálu nebudou žádné poplatky. Ba naopak,budou ještě větší. Za rozhlasové vysílání platíme také.Nebo si myslíte že poplatky za filmy,písničky a další pořady za nás bude platit někdo jiný; velký OMYL.Místo 135kč budeme cálovat 160-250kč za tele.

Lucas 13.7.2009 9:16

Rychlík

Zneuznaný génius Břetislav Rychlík, který s bídou dokončil základní vzdělání je ten pravý, který může určovat a organizovat různe petice proti všemu. Nýmand jeho typu má na to čas, protože o práci nezavadí. My co jdeme z kšeftu do kšeftu nám je to úplně jedno.

Brutus 13.7.2009 7:55

Re: židovská mafie chce ovládnout ČT

 Ty Janku, tvůj diskuzní příspěvěk zavání  antisemitismem a nemyslím, že takové příspěvky na toto fórum patří. Nechť se  Dělnická strana ( kam jistě patříš) otevře svoji stránku a tam se můžeš vyřádit. Třeba se tam modlit k Hitlerovi. Ale sem takové manýry nezatehuj.

Brutus 13.7.2009 7:51

Zase jedno zakonzervování ?

Nepochopil jsem důvod těch vážených  dam a pánů proč jsou proti volbě  nového ředitele ČT. Jde ji snad o  zakonzervování stavu, jaký v ČT nyní je ? Jsou tam věhlasná disidentská jména, ale domnívám se. že  čas přece jenom trochu pokročil a některé jejích  silně propagované zásady se  projevily " velmi lehkými " Je-li zásadou demokracie i obměna na vlivných postech ( a ředitel TV takový post je)  pak v jejich postojích vidím  snahu tuto zásadu  shodit pod stůl a to  demokratické již není.

Jinak se domnívám, že v ČT se nahromadilo za poslední dobu  tolik balastu a to jak lidského, tak i ideového, že  nový ředitel a nový  vítr je  více než třeba.

yorik 13.7.2009 7:47

Zrušil bych ČT

Tedy zprivatizoval. A nový komerční subjekt ať si podporuje koho chce, platí své potentáty jak chce a zřídí si televizních rad dle libosti. To se to podniká, když lidé musí ze zákona produkt platit.

Jan 13.7.2009 7:44

židovská mafie chce ovládnout ČT

Za normalizace se židovská mafie skoro zcela zmocnila tehdejší ČSTV, kolaborant Miloš Kopecký vítal v ND příjezd okupantů v r. 1968 a tak členové židovské mafie mohli ovládnout televizi. Žádný pořad či film se neonešel bez židovské mafie, jako Stella Zázvorková, Vlastimil Brodský, Marek Eben, rodina hudebníků Klusáků atd. Dnes je to to samé, kdy ČT ovládají mafiáni typu syna izraelského špiona a špiona KGB Vladimíra Železného, Jakub Železný, Jan Kraus, Ester Janečková, Ester Kočičková, rodina kolabornata Miloše Kopeckého, hudební žid Svoboda, Jan Kraus a jeho primitivní a štvavý pořed Uvolněte se, ponomafián Arnošt Lustig, pseudolékař Jan Weiss, duševně zaostalý Ivan Kraus, morbidní Juraj Herz, kterého vyhodili ze Slovenska za sex. zneužívání neboštíků v márnicích atd. Tihle židé chtějí vést ČT.

Jara 13.7.2009 7:37

Nechutné...

Nechutné...Za chvíli začnou s ohrožením svobody slova.

NR 13.7.2009 6:59

Už to podepsal Ladislav Smoljak?

Už vám petici podepsal nejslavnější a největší český podpisovatel petic Ladislav Smoljak? Jakmile je někde nějaká petice Ladislav Smoljak tam hned běží a podepíše. Jestli vám chybí podpis, běžte za Smoljakem, ten vám tu petici určitě podepíše.

abc 13.7.2009 6:55

Ha Ha Ha osobnosti

Opět hrátky o ČT, ale hlavně o byznys? Fridrich by konečně znormalizoval ČT stejně tak, jako to udělal Zelenka neblahé paměti.

Mistr Jan Hus 13.7.2009 6:28

Osobnost = Žid z láskopravdového gangu, že?

:)))

J.B.Marconi 13.7.2009 6:07

Veřejnoprávnost

je synonymum pro státem podporovanou zlodějnu. Řešení je vysílání zakódovat a kdo Českou Televizní dojnou krávu potřebuje si jí bude sám sponzorovat. Další možnost rychle vše  zprivatizovat.  Nezapomenout na ČRo.

Frank 13.7.2009 1:52

No, když to organizuje bývalý bolševik Fenič, tak

to bude relevantní. O Chramostové a ostatních ani nemluvě. Samé charakterové osobnosti, jen co je pravda.

Frank 13.7.2009 1:50

Re: Nebudu platit poplatka,že něco...

Vy byste si měl raději zaplatit doučování z češtiny.

Lev 13.7.2009 1:03

ZPRIVATIZOVAT ČESKOU TELEVIZI !!!!

Veřejnoprávní televize je přežitek z dob kdy TV měla dost monopol na informace, někdy před padesáti lety. Bohužel, když se něco jednou založí a financuje z dojné krávy zvané daňoví poplatníci, těžko se hledá politická vůle to rušit.  Dneska v době informační exploze už veřejnoprávní televize nemá smysl. Nemáme veřejnoprávní kina, nemáme veřejnoprávní internet, nemáme veřejnoprávní noviny, nemáme veřejnoprávní CD, DVD, .... Proč má svobodný občan nuceně platit veřejnoprávní televizi?

Připomínám, že nedávno dokonce jakási funkcionářská zrůda v ČT navrhovala, abychom platili koncesionářské poplatky za pouhé připojení k internetu !!!

Jsem přesvědčen, že milovník amerických filmů si americké filmy najde i bez ČT, že zájemce o záznam procesu s paní Horákovou se  k tomuto záznamu dostane i bez ČT, atd. 

Jediná důstojná cesta je: ZPRIVATIZOVAT ČESKOU TELEVIZI !!!!

Jana 13.7.2009 0:17

Nevadi

signatarum,ze maji mezi sebou Chramostovou a Vercaka,oba spolupracovniky StB ? Ci Fero Fenice,ktery natocil jeste na Famu film o podpore sovetske armady na nasem uzemi za okupace v roce 1968 v Kosicich ????Nebo zlatokopa Rychlika ? Prosim,toto neni neni na podporu soudruha Janecka,drive nomenklaturniho kadra z Palcatu.A jeste Fenic -on snad nebyl v KSC ???Maji smulu,pametnici stale ziji!!

huhu 12.7.2009 23:49

Re: Zprivatizovat ČT to už zde bylo,

dnes vysílá cca 70 českých a slovenských programů. Jestli se díváte jen na ty střílečky tak to svědčí o vašem rozhledu a úrovni. Zkuste se taky dívat třeba na Viasat History, National geographic či Nova Sport a další. To jsou programy na lepší úrovni nežli ČT....a vy si plaťte va ši libůstku ČT sám s podobnými, vy mi na moje programy taky nepřispíváte.

ČT jednoznačně privatizovat, ano ČT nepatří do ruku ani politikům ani vyžírkům typu Svěráka, Krausea těch dalších nacucnutých...

huhu 12.7.2009 23:45

ČT privatizovat a zrušit poplatky !

dnes je pozemně, z kabelu, IPTV a satelitu možno přijímat až 70 českých a slovenských programů. ČT je jednou z nejdražších placených TV, 135 Kč/měs nechce žádná jiná TV snad až na premierovou HBO.

Není důvod povinně platit zrovna ČT, ať si jí platí ti, komu se líbí. Mně taky nikdo na moje oblíbené placené programy nepřispívá.

Kalaš 12.7.2009 23:24

Zprivatizovat ČT to už zde bylo,

když soudruzi Langer a Pleva oba ODS v době krize v ČT to tak zamýšleli. Tím by lidem ještě více vymyli mozky a o to politikům jde, aby měli pokoj a nikdo je neotravoval. Na pořadu by pak byly Americké brakové filmy, z kterých by čerpala naše mládež a podle nich se řídila. Tj. střílení po sobě, zlodějny atd. Politici by pak museli řešit další problémy z toho vzniklé. Jmenování rady ČT a Rozhlasu nepatří do rukou politiků, zeptejte se při předvolebních diskusích s politiky,  jaké mají k tomu názory. Podle toho volte. Oni by totiž chtěli mít v rukou vše ať ČSSD tak i ODS - skrytá diktatura dvou stran.

Kalaš 12.7.2009 23:22

Zprivatizovat ČT to už zde bylo,

když soudruzi Langer a Pleva oba ODS v době krize v ČT to tak zamýšleli. Tím by lidem leště více vymyli mozky a o to politikům jde, aby měli pokoj a nikdo je neotravoval. Na pořadu by pak byly Americké brakové filmy, z kterých by čerpala naše mládež a podle nich se řídila. Tj. střílení po sobě, zlodějny atd. Politici by pak museli řešit další problémy z toho vzniklé. Jmenování rady ČT a Rozhlasu nepatří do rukou politiků, zeptejte se při předvolebních diskusích s politiky,  jaké mají k tomu názory. Podle toho volte. Oni by totiž chtěli mít v rukou vše ať ČSSD tak i ODS - skrytá diktatura dvou stran.

Kalaš 12.7.2009 23:06

Zprivatizovat ČT to už zde bylo

vlasta 12.7.2009 23:05

Re: Co tak najednou

Mám za to, že volba probíhala až dosud v souladu se zákonem. Tak o co jde? Bude to asi jako Irové a referendum o LS: ředitel ČT se bude volit tak dlouho, dokud "kulturní fronta" nebude s volbou spokojená. Co tak nechat volit ředitele těmito všemi podepsanými, počínaje umělci a výpravčími ČD a důchodci konče? To by určitě považovali za ideální řešení. Takovou aroganci aby jeden pohledal. Tím neříkám, že mě ČT nes..e. Ale namouduši nevím, co víc, jestli Janeček, nebo naši "umělci". Opakuju znovu: zprivatizovat. Jinak je načase, aby nějakou petici založili koncesionáři.

Nemo33 12.7.2009 22:49

Nebudu platit poplatka,že něco...

Za půlroku něco budetete vysílát.To už múžete vysílat na internetu.Co jste dělali proti Klauzovi-buď jste drželi hubu.Nebo jste nevěděli o co jde.

omarr 12.7.2009 22:44

Re: ZPRIVATIZOVAT ČT

Jednoznačný souhlas. A to je zřejmé, že prakticky nikdo zvenčí ani neví a nemůže vědět, jak to tam vypadá. Je to podstatně horší stav, než si kdokoliv z kritiků dokáže představit. Je s podivem, že všichni jak blbí beránci platí každý měsíc a neřvou.

horáček 12.7.2009 22:28

Chce to jen,

ČT zprivatizovat.

Vůbec by mi nevadilo ,kdyby se stali majiteli tohoto molochu např.: pánové Kraus,Rychlík ,či Svěrákové nebo kdokoli jiný.

Ale ihned zrušit koncesionářské poplatky a ať se šéfové starají a předvedou,že umí nejen kecat,politikařit bez mandátu od voličů  a vydírat či lépe nechat  se živit  občany  této země.

Tak pánové signatáři,nebudte srabi a kupte si Českou Televizi.

Petr 12.7.2009 22:24

Co tak najednou

Nechapu co ze se tak najenou pani umelci probrali ze spanku, reditel CT se voli jiz po nekolikate a ted z niceho nic se particka umelcu rozhodla protestovat, jejich duvody postradaji jakykoliv racionalni podklad odhlednu-li od zviditelnovani sama sebe.

Nerikam tim, ze volba reditele radou je naprosto idealni, nicmene je to zatim funkcni model a jelikoz se jedna o verejnopravni medium rozhoduje o jeho vedeni rada, ktera je dosazovana politicky, bohuzel, ale je to stejne jako kdyby umelci chteli menit zakony odsouhlasene parlamentem tykajici se jejich cinnosti. 


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...