Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Rekordní odměny jako poděkování. Zaměstnanci Mercedes-Benz dostanou tisíce eur

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

Více než 90 tisíc zaměstnanců automobilky Mercedes-Benz v Německu se může těšit na rekordně vysoké prémie. Výrobce automobilů každému z nich jako podíl na loňských hospodářských výsledcích vyplatí jednorázový bonus ve výši až 7300 eur (zhruba 175 tisíc korun).
  9:39

„Nejvyšším podílem na hospodářských výsledcích v historii firmy chceme zaměstnancům vyjádřit vděčnost za mimořádné nasazení,“ uvedla podle agentury DPApersonální ředitelka podniku Sabine Kohleisenová.

Podle předsedy závodní rady Erguna Lümaliho museli zaměstnanci odvést velké množství práce za obtížných podmínek a díky bonusu se budou „přiměřeně podílet na úspěchu podniku“.

Automobilka Mercedes-Benz v říjnu oznámila, že její zisk před úroky a zdaněním v prvních třech čtvrtletích loňského roku vzrostl o více než čtvrtinu na 15,05 miliardy eur (zhruba 360 miliard korun). Finanční výsledky za celý loňský rok firma zveřejní v polovině února.

Autoři: ,

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat