Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Metropol TV dluží celkem 235 milionů, firma požádala o insolvenci

Média

  18:17
PRAHA - Společnost Metropol TV, která provozovala televizi Metropol a Pětku, má závazky po splatnosti 85 milionů korun. Insolvenční soud proto požádala o možnost připojit se k již zahájenému insolvenčnímu řízení a navrhuje vyhlásit úpadek, vyplývá tak z insolvenčního rejstříku.

Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů korun. Insolvenční řízení s firmou odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televizí údajně dluží 176 tisíc korun za služby a dalších 307 tisíc korun na nájemném ve Francouzské ulici.

Dalším věřitelem je například společnost Era Star, jež za úklidové služby požaduje 103 tisíc korun. Ze zveřejněného přehledu vyplývá, že celková dlužná suma, včetně závazků z obchodních vztahů a nesplacených úvěrů, představuje zhruba 235 milionů. Výrazně tak převyšuje majetek společnosti a její pohledávky.

Společnost má tři zaměstnance

Firma, která sídlí v Českých Budějovicích, podle posledního prohlášení nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví ale dále vede ochranné známky a internetové domény. Pohledávky z obchodního styku činí asi 13 milionů korun. Společnost také eviduje tři zaměstnance na hlavní pracovní poměr.

ČTĚTE TAKÉ

Metropol TV se dostala do problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel.

Signál Televize Metropol pokrývá celou Prahu a 65 procent Středočeského kraje. To představuje zhruba 2,2 milionu obyvatel ČR.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat