Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Soud povolil oddlužení majitele módní značky Pietro Filipi Mičky, někteří věřitelé protestovali

Investor Michal Mička koupil značku Pietro Filipi v roce 2017 a měl s ní velké plány. foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Městský soud v Praze v pondělí schválil oddlužení podnikatele Michala Mičky, majitele módní značky Pietro Filipi a bývalého majitele značky Kara. Mička dluží nejméně 120 milionů korun a za další stamilionové půjčky svých firem ručí. Proti oddlužení někteří věřitelé protestovali.
  16:40

Na pondělní rozhodnutí soudu upozornil web E15.cz. Jako fyzická osoba Mička dluží přes 120 milionů korun, a kromě toho podle soudu figuruje jako směnečný ručitel za některé z dluhů své firmy C2H Equity, které loni na jaře přesahovaly 280 milionů korun.

Podle informací z loňského září přihlásili věřitelé vůči Mičkovým firmám C2H Retail Holding, C2H Financial a C2H Equity pohledávky za 1,7 miliardy korun. Mička je nyní podle informací soudu zaměstnán ve firmě Clareo jako projektový manažer a je ochoten dluhy postupně splácet.

Někteří věřitelé protestovali proti Mičkově žádosti o schválení oddlužení. Podle nich podnikatel jednal nepoctivě, a to tak, že se dále zadlužoval, i když už věděl, že nebude schopen dluhy splácet. 

Také podle věřitelů nenavrhl žádný způsob vyrovnání dluhů. Soud ve svém rozhodnutí napsal, že Mička námitky věřitelů popřel, a dále konstatoval, že v jednání podnikatele nebyl zjištěn nepoctivý záměr. 

Soud uvedl, že Mička jednal při postupném zadlužování lehkomyslně, ale podobně lehkomyslní byli i věřitelé. Při poskytnutí půjček Mičkovi a jeho firmám se podle soudu spokojili se zajištěním stojícím pouze na povědomí o předchozích úspěších podnikatele.

Mička podle obchodního rejstříku nadále figuruje jako předseda představenstva ve firmě Pietro Filipi Holding s anonymními vlastníky prostřednictvím akcií na jméno. Podle státní Evidence skutečných majitelů je nepřímým skutečným vlastníkem firmy Mička. Společnost je v konkurzu. 

Další zkrachovalá firma původně vlastněná Mičkou, Kara Trutnov, už má povolenou reorganizaci. Karu nyní vede její dřívější majitel Zdeněk Rinth, který se v této věci spojil se skupinou Natland a záchranu financuje. Skupina Natland, která je největším věřitelem Kary, by se měla při reorganizaci stát vlastníkem firmy.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat