Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Microsoft spouští verzi Office pro tablety iPad od Applu

USA

  6:00
SAN FRANCISCO - Americká softwarová společnost Microsoft spouští verzi svého kancelářského balíku Office pro počítačové tablety od americké technologické jedničky Apple. Programy z balíku Office budou dostupné jako aplikace do iPadů a dostupné mají být odedneška na internetu.
Microsoft (ilustrační foto)

Microsoft (ilustrační foto)

Firma novinku představila na vůbec první velké tiskové konferenci svého nového ředitele Satyy Nadelly.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro Microsoft to znamená odklon od dosavadní taktiky nabízet verze Office výlučně u tabletů s jeho vlastním operačním programem Windows, poznamenal list The Wall Street Journal (WSJ). Analytici odhadují, že Microsoft by vydáním sady pro iPady mohl vydělat nejméně miliardu dolarů ročně, i když verze pro chytré telefony iPhone od Applu a zařízení s operačním systémem Android prý velký úspěch neměly.

Sadu Office má miliarda uživatelů

Programy sady Office mají více než miliardu uživatelů na celém světě. Průzkum společnosti Cowen & Co před rokem ukázal, že 30 procent dotazovaných, kteří tablet vlastnili nebo se ho chystali koupit, považovalo podporu činnosti aplikací jako je Microsoft Office za důležitý prvek, upozornil WSJ.

Microsoft je podle tržní hodnoty druhou největší technologickou firmou v USA. Satya Nadella převzal její otěže před skoro dvěma měsíci od dosavadního šéfa Steva Ballmera coby v pořadí třetí generální ředitel v devětatřicetileté historii firmy.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...