Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Milionářem bez milionů. Tipšestka nabízí jen skromné výhry

Ekonomika

  15:21
PRAHA - Udělá z vás nová loterie Tipsportu s názvem Tipšestka milionáře? Tento týden určitě ne. Při prvním losování totiž lze vyhrát jen něco přes půl milionu korun. Firma se nesnaží nalákat výherce ani na jackpot.

Leoš Mareš bude tváří nové loterie Tipsportu.

Sázet na Tipšestku lze již čtvrtým dnem. Vsadit si podle společnosti Tipsport přišly už statisíce lidí. Přesné číslo však úzkostlivě tají – prý s ohledem na konkurenci.

INFOGRAFIKA


Firma nicméně očekává, že se v prvním sázkovém týdnu prosází kolem tří milionů korun. V prvních týdnech však budou výhry minimální, protože Tipsport nedá na výhrách sázejícím více, než si sami zaplatí. Na výhry půjde 55 procent z prosázených peněz, tedy 1,65 milionu korun – pokud vyjde odhad tří milionů vybraných na sázkách.

V prvním pořadí lze vyhrát 40 procent z této jistiny, což znamená, že nejvyšší výhra bude tento týden maximálně 660 tisíc korun. Druhé pořadí pak získává jen pět procent z výherní jistiny, tedy přibližně 82 tisíc, a to se bude dělit počtem výherců.

V prvním sázkovém týdnu se o jackpot ještě hrát nebude. Ten totiž vznikne až z toho, co se tento týden nevyplatí na výhrách. "S ohledem na tuto skutečnost je tedy jackpot možný až od druhého sázkového týdne," řekl LN mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. O jackpot se následně navyšuje suma pro výherce prvního pořadí.

Je tedy zřejmé, že objem výher Tipšestky se bude nabalovat velmi pomalu, stejně jako její zatím neexistující jackpot. Konkurenti ji proto neberou vážně. Sázková kancelář Fortuna, která spustí svou novou loterii Fortuna Lotto 18. července, se s Tipsportem vůbec nechce srovnávat.

"Naše loterie je někde úplně jinde, máme výrazně vyšší reálné ambice. Jenom za stávající číselky Fortuna utrží zhruba dva miliony týdně. Mám-li z toho udělat nějaký závěr, zájem sázejících o naši loterii bude minimálně desetkrát vyšší," tvrdí mluvčí Fortuny Petr Šrain.

O to vyšší podle něj bude i jackpot. K tomu je potřeba trefit šest čísel ze 49 i správnou barvu. Pokud sázející uhodnou čísla, ale netrefí barvu, vyhrávají pevnou částku 10 milionů korun.
Tipsport šetří na rozdíl od svých konkurentů i na marketingu.

"Sázková kancelář investovala do marketingové komunikace Tipšestky zhruba 20 milionů korun, další desítky milionů byly investovány do rozjezdu loterie," uvedl Peterka. Naproti tomu Fortuna hodlá jen do konce tohoto roku investovat až 15 milionů eur, tedy přes 360 milionů korun. Dvě třetiny z toho padnou právě na marketing a reklamu.

Další konkurent, společnost Synot Tip, dá do rozjezdu své nové loterie, kterou spustí na podzim, zhruba 100 milionů korun. Mezitím vstává z mrtvých i společnost Sazka, jejíž tržby od počátku června mezitýdenně stále stoupají. "Vzhledem k obnovení dobíjení mobilního operátora, zapojení odpojených terminálů a také mediální kampani očekáváme růst tržeb i nadále," řekla LN mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Tipsport, který má ambici získat 8 až 10procentní podíl na trhu číselných her, je však s dosavadními výsledky spokojen. "V kontextu s tím, že máme šestkrát méně sběrných míst než Sazka, nemáme tradici v číselných hrách a jsou dovolené, jsme zájmem potěšeni," říká mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat