Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministr Kocourek odvolal šéfy energetické inspekce a SÚRAO

Ekonomika

  16:00
PRAHA - Ministr průmyslu a obchodu (MPO) Martin Kocourek dnes odvolal ředitele Státní energetické inspekce (SEI) Petra Holoubka a ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Vítězslava Dudu. ČTK o tom informoval mluvčí MPO Pavel Vlček.

Ministr Martin Kocourek. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Holoubka v čele SEI nahradí dosavadní ředitel technické sekce Státní energetické inspekce Pavel Maďar. Řízením SÚRAO byl pověřen dosavadní vedoucí oddělení provozu úložišť Jiří Faltejsek.

"Ke změně ve Státní energetické inspekce jsem se rozhodl v souvislosti s transformací funkce SEI, kterou předpokládá novela Energetického zákona. Od tohoto kroku očekávám aktivnější roli inspekce v české energetice. Také SÚRAO má před sebou náročné úkoly jako je zintenzivnění hledání lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého paliva," uvedl ke změnám Kocourek.

Zřizovatelem SÚRAO je na základě atomového zákona ministerstvo průmyslu a obchodu. Jeho posláním je zajišťovat bezpečné ukládání radioaktivních odpadů dosud vyprodukovaných i budoucích, a to v souladu s požadavky na jadernou bezpečnost a ochranu člověka i životního prostředí. Státní energetická inspekce (SEI) kontroluje dodržování zákonů na energetickém trhu.

Autoři: ,

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat