Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Ministr kultury: Landovi je téma Karla IV. blízké

Média

  6:00
PRAHA - Praha chystá oslavy sedmistého výročí narození Karla IV. A plán, aby rockovou hymnu pro tuto událost složil Daniel Landa, má vlivného přímluvce. Podporuje jej totiž i český ministr kultury Daniel Herman (rovněž KDU-ČSL), který se hlásí k dlouholetému přátelství se zpěvákem.

Daniel Landa s kohoutem na předávání Českého slavíka foto: MAFRA - Dan Materna

„Vím, že Danielovi je takové téma blízké, velmi se zajímá o českou historii, třeba o myšlenku Vyšehradu a vše s ním spojené, “ řekl LN Herman. Daniel Herman LN potvrdil, že o nabídce pro Landu s Janem Wolfem hovořil. „Myšlenka vzešla ze setkání pana radního s Danielem Landou, který měl nápad, že oslavy by mohly mít svou znělku a on by ji mohl zkomponovat. Považuji to za zajímavou myšlenku, ale zdůrazňuji, že vše je zatím v přípravné fázi,“ řekl.

„Orlík je pravěk“

Ministr odmítl, že by výtky studentů historie proti Landově tvorbě byly na místě. „Známe se léta a Daniel Landa nemá nic společného s neonacisty, naopak. To jsou nepravdivá tvrzení. Orlík, to je pravěká minulost a vím, že to byla forma protestu proti komunistickému režimu, on tehdy hledal nějakou alternativu. Prošel osobnostním vývojem, a kdo s tím není seznámen, jistě může protestovat, ale mýlí se,“ vysvětluje ministr. Podle něj je Daniel Landa nepřítelem neonacistů a ti ho také velice nenávidí. „Jestli má někdo schopnost hlavně mladé lidi od takové cesty zrazovat, tak je to jedině on,“ dodal.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...