Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Místo Šímy bude Partii moderovat Punčochář, zástupce šéfky Obzinové

Média

  12:44
PRAHA - Televize Prima našla náhradu za moderátora Milana Šímu, který z diskusního nedělníku Partie včera s okamžitou platností na protest odešel. Už tento víkend po něm pořad převezme Jan Punčochář, dosavadní zástupce šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky Primy Jitky Obzinové.

Jan Punčochář, moderátor diskuzního pořadu Partie foto: TV Prima

Informovala o tom mluvčí stanice Jana Kocová. Punčochář, místopředseda Syndikátu novinářů a donedávna redaktor veřejnoprávního Českého rozhlasu, přišel do komerční Primy teprve v srpnu, právě spolu s Obzinovou, která ve funkci nahradila Pavla Zunu.

Šíma se rozhodl odejít poté, co mu šéf Primy zatrhl debatovat tuto neděli s bývalými premiéry Mirkem Topolánkem a Milošem Zemanem.

"Zrušení Partie mezi Topolánkem a Zemanem bylo jen vyvrcholením sporu, které jsem měl s vedením Primy téměř od začátku spolupráce," napsal na internetové sociální síti Facebook Šíma, který se moderování Partie ujal ani ne před dvěma měsíci, začátkem září, po Petru Šimůnkovi.

"Proto jsem před čtrnácti dny požádal o ukončení smlouvy. Domluvili jsme se, že odmoderuji všechny Partie až do konce tohoto roku. Dnes jsem požádal vedení Primy o okamžité vyvázání ze smlouvy a bylo mi vyhověno," informoval Šíma včera.

"Vedení televize Prima se rozhodlo, a to i s ohledem na subjektivní názory Milana Šímy zveřejněné prostřednictvím médií, vyhovět jeho žádosti a ukončit jeho moderování diskusního pořadu Partie již nyní, přestože má smlouvu uzavřenou do konce tohoto roku," doplnila mluvčí Kocová.

Autor: