Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mitsubishi Lancer: nové verze

Ekonomika

  14:47
Současná generace modelu Lancer, který se řadí do nižší střední střídy, byla pro značku Mitsubishi doslova živou vodou. Automobil s působivým a dravě vyhlížejícím designem nabízí solidní vnitřní prostor, rozumnou paletu motorů a bezproblémové jízdní vlastnosti. Lanceru jistě pomáhá také pověst kultovní a nekompromisně sportovní verze Evolution.

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart dokáže zaujmout. foto: Foto Mitsubishi

Právě značný rozdíl mezi standardními vozy této modelové řady a provedením Evo donutil Mitsubishi k vývoji nové verze, která dostala označení Ralliart. Současně s tím Mitsubishi představilo také neméně atraktivně působící pětidveřový Lancer s doplňkovým označením Sportback. Zatímco první z nich přijde na trh až počátkem příštího roku, tak především pro Evropu vyvinuté pětidveřové modely se v prodeji objeví již na přelomu září a října.

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart dokáže zaujmout.Sportovní model Ralliart bude dodáván jak v provedení sedan, tak i Sportback. Automobil svým designem odkazuje na sportovního sourozence, z nějž přebírá například kapotu motoru s výraznými chladicími otvory. Důležitější zprávou ale je, že tento model je vybaven přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem s výkonem naladěným na 240 koní, který svoji sílu přenáší na všechna čtyři kola. Pohon všech kol stojí za pozornost, protože je též odvozen od toho, který je použit v modelu Evolution. Je vybaven aktivním mezinápravovým diferenciálem, stejně tak jako samosvornými diferenciály vpředu i vzadu - to je v daném segmentu nevídané řešení. Modely Ralliart se vyznačují i sportovněji naladěným podvozkem.

Automobil při jízdě nabízí mimořádnou trakci a stabilitu, které se osvědčí nejen na kvalitních silnicích, ale také v okamžicích, kdy není kvalita povrchu pod koly zrovna optimální. O vysoké míře aktivní bezpečnosti při jízdě například v zimě ani nemluvě.

Modelová řada Mitsubishi Lancer nyní dokáže nabídnout ucelenou paletu vozů nižší střední třídy. Mitsubishi očekává, že na evropských trzích bude právě představenému Sportbacku patřit přibližně 70 procent prodejů, sedanu čtvrtina a zbylých 5 až 6 procent sportovnímu sedanu Evolution.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...