Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladý manažer odešel z Tesly, nyní chce vydělávat miliardy díky nápoji proti kocovině

Ekonomika

  6:00
LOS ANGELES - Lidé se už odjakživa snaží najít způsob, jak překonat nepříjemnou kocovinu po bujaré noci. Kdo by nechtěl absolvovat párty bez toho, aniž by mu druhý den bylo špatně? Americko-korejský podnikatel Sisun Lee přišel s nápojem, který má s kocovinou skoncovat. Než Lee založil svůj startup s názvem Morning Recovery, pracoval pro Elona Muska v Tesle jako produktový manažer.
Nápoj Morning Recovery slibuje rána bez kocoviny.

Nápoj Morning Recovery slibuje rána bez kocoviny. foto: Shutterstock

Zázračný nápoj s názvem Morning Recovery , který vás má postavit na nohy i po protančené noci, je postaven na vědeckém výzkumu. Tvůrce startupu 82 Labs oslovil vědce z Kalifornie a začal pracovat na nápoji proti kocovině. 

„Je tady hodně přípravků proti kocovině, ale velká část není založena na vědeckém výzkumu. Podobné nápoje staví pouze na brandingu a distribuci,“ řekl pro Forbes otec nápoje Morning Recovery Sisun Lee.

31.července 2017 v 16:49, příspěvek archivován: 16.dubna 2018 v 17:56

VIDEO: A simple drink with good-for-you ingredients! Some people have been asking if it's safe to drink Morning Recovery everyday. It certainly is! https://t.co/DsU6bMBkJI

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

A simple drink with good-for-you ingredients! Some people have been asking if it's safe to drink Morning Recovery everyday. It certainly is! https://t.co/DsU6bMBkJI

Podnikatel, který v minulosti pracoval jako produktový manažer v Uberu, Facebooku a Tesle, se tak obrátil na výzkumníky z University of Southern California. Ti zjistili, že důvodem kocoviny je proces, při kterém se játra snaží rozbít látku acetaldehyd, která se produkuje při trávení alkoholu. Nápoj Morning Recovery by měl tyto kyseliny rozkládat rychleji.

Miliardový nápad

Nápad na zázračný nápoj dostal Sisun Lee při své první cestě do rodné Jižní Koreje, kde se vydal dva roky zpátky. S přáteli se opil a po divoké noci mu korejští kamarádi nabídli podobný drink proti kocovině.

Nyní má Lee se svým nápojem velké plány a podle svých slov může díky Morning Recovery vydělat ještě velký obnos peněz. Díky globálnímu alkoholovému průmyslu může údajně vydělat až 113 miliard dolarů.

Své první finance na rozjezd startupu Sisun Lee získal přes platformu Indiegogo, kde vybral za pouhou hodinu naplánovanou částku 25 tisíc dolarů. Dalších 8 milionů dolarů jeho firma obdržela od investorů ze Silicon Valley.

Zázračný nápoj vydělává 500 tisíc dolarů měsíčně

V prvních šesti měsících Morning Recovery majiteli vydělal tři miliony dolarů. Od září je to už 500 tisíc dolarů měsíčně. Jedna lahvička stojí pět dolarů. „Řada lidí tvrdí, že by zaplatila klidně i 10 dolarů, pokud to opravdu funguje,“ dodal Sisun Lee pro Forbes.

Hlavní složkou nápoje je extrakt z hrozinkového stromu Hovenia dulcis (dužistopka sladká). Dále v Morning Recovery najdete ostropestřec lékařský, taurin, vitamin B, extrakt z opuncie, korejské hrušky a elektrolyty.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat