Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Společnosti Moët Hennessy docházejí zásoby šampaňského, poptávka roste

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Francouzskému výrobci luxusních vín a lihovin Moët Hennessy dochází zásoby šampaňského. Poptávka po něm po uvolnění protipandemických omezení stoupá, napsala agentura Bloomberg. Po počátečním propadu na počátku pandemie covidu-19 hlásí největší značky v oblasti luxusního zboží nákupní horečku.
  7:50

„Docházejí nám zásoby některých špičkových šampaňských vín,“ uvedl šéf společnosti Philippe Schaus v rozhovoru s televizí Bloomberg na Fóru nové ekonomiky v Singapuru. Dodal, že současné období ve firmě interně nazývají „zlatá 20. léta“, jak se označovala 20. léta minulého století. Doplnění nabídky čeká společnost v příštím roce.

Francouzský prodejce luxusního zboží LVMH, pod nějž Moët Hennessy spadá, ve svých posledních výsledcích překonal odhady analytiků ve čtyřech z pěti hlavních divizí. Společnost Hermès International zaznamenala nárůst tržeb o 24 procent, a to i přes zvýšení cen mnoha výrobků.

Bohatí spotřebitelé sice zatím signalizují, že jsou stále ochotni kupovat drahé zboží, ale světové hospodářství se potýká s narůstajícími problémy. „Klíčovým prvkem nejistoty je inflace,“ uvedl Schaus. „Růst nákladů na suroviny může znamenat, že společnost zvýší cenu některých výrobků o vysoké jednociferné nebo nízké dvouciferné částky,“ dodal.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat