12. listopadu 2009 9:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

60 tisíc Octavií a Superbů musí do servisu, některé mají špatné převodovky

Škoda Octavia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Octavia | foto: Shutterstock

PRAHA Německý automobilový koncern Volkswagen, do kterého patří i Škoda Auto, svolává do servisů 57.000 aut, která mohou mít vadnou automatickou převodovku DSG. Tyto převodovky se montovaly i do škodovek Octavia a Suberb, informoval dnes server iDnes.cz.

Dalšími modely, které vyjely z koncernu s těmito šestistupňovými převodovkami a míří do servisů, jsou Volkswageny Golf, Scirocco, Eos, Jetta, Passat, Touran a Caddy. Montovány byly i do modelů Audi A3 a TT a Seatu Leon a Altea.

"Na vozy proběhne svolávací akce," potvrdil serveru mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf. Servisy Škody o svolávací akci prozatím nevědí.

Celkem 2500 dvouspojkových automatických převodovek má vadné čidlo teploty oleje. Koncern ale nedokáže přesně určit, do kterých aut byly tyto převodovky zamontovány. K neplánované návštěvě do servisů tedy svolává všech 57.000 aut s převodovkami vyrobenými od září 2008 do letošního srpna.

Závada převodovky se nejdřív projeví blikáním ukazatele zařazeného převodového stupně. V dalších fázích začne automobil vibrovat a poklesnou otáčky motoru.

Lidovky.cz, ČTK