28. srpna 2007 16:02 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

AAA Auto vstoupí na pražskou burzu

Burza - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burza - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Zástupci největší středoevropské sítě autobazarů AAA Auto potvrdili několikaměsíční spekulace o chystaném vstupu na burzy v Praze a Budapešti. Pomocí emise akcií chce firma expandovat ve střední a východní Evropě.

Kotační výbor pražské burzy žádost AAA Auto o primární úpis akcií projedná 4. září, řekla Marie Mühlhoferová z oddělení externí komunikace burzy. Objem emise se může pohybovat kolem 40 milionů eur, tedy zhruba 1,1 miliardy korun.

Sít autobazarů AAA Auto v současné době prodává ojeté vozy ve více než třech desítkách měst v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Emise akcií má firmě pomoci v expanzi v regionu. AAA plánuje do dvou let zdvojnásobit počet svých poboček a do roku 2012 ztrojnásobit tržby, které dosahují deset miliard korun. AAA loni prodala přes 61.000 aut.

Úspěšnost emise na burze závisí na prodeji investičního příběhu a schopnosti zásobovat případné investory informacemi ze svého podnikání. "Největší problémy vidím v relativně nízkém objemu finančních prostředků, které chce společnost úpisem získat a v zatím velice špatné pověsti firmy mezi občany," řekl analytik společnosti Cyrrus Jan Procházka.

Firmu s centrálou v Praze, která v současnosti zaměstnává 3000 lidí, založil v roce 1992 Čechoaustralan Anthony Denny, který je dosud jejím generálním ředitelem a vlastníkem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz