24. ledna 2008 18:17 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Akcie v Praze posílily nejvíc od roku 1993

Burza - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burza - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA České akcie dnes na pražské burze posílily nejsilnějším tempem od podzimu 1993. Hlavní index PX, složený z nejlepších akcií, zpevnil o mohutných 8,42 procenta na 1523,4 bodu. Trh tím snížil letošní rekordní propad na 16,1 procenta.

O více než desetinu posílily akcie společností ČEZ a Telefónica O2. Výsledky převzala ČTK z burzy. Panické prodeje z minulých dnů podle obchodníků vystřídala nákupní euforie a pražská burza tím vynikla i v mezinárodním měřítku. Obavy z recese v americké ekonomice a dalších možných negativních dopadů však nezmizely a odborníci nadále radí investorům zachovávat opatrnost.

Lepší denní výkon index pražské burzy zaznamenal v roce 1993 několikrát. V té době byl kapitálový trh v Česku v plenkách, na burze se obchodovalo nepravidelně a náhlé prudké cenové výkyvy cen akcií nebyly nijak překvapivé.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.