28. dubna 2011 16:35 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Albert Praha: v regálech trus, pod paletami myši

Nakupování v supermarketu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v supermarketu. | foto: Stanislav Honzík Lidové noviny

PRAHA Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) po dnešní kontrole uzavřela prodejnu Albert v ulici Cíglerova na Praze 9. Inspektoři tam pod paletami objevili mrtvé myši a na regálech s balenými potravinami myší trus.

Informovala o tom Eva Běťáková z tiskového oddělení SZPI.

Podle ní bude další kontrola provedena v pátek dopoledne. Když inspekce zjistí nápravu situace, zváží opětovné otevření prodejny.

"Po dohodě s vedením společnosti Ahold bude další kontrola provedena 29. 4. 2011 v dopoledních hodinách. Další postup inspekce se bude odvíjet od zjištění, která vyplynou z této následné kontroly," uvedla inspekce na svém webu. 

Mluvčí sítě prodejen Albert Dana Dvořáková sdělila, že v zázemí pražské prodejny byly nalezeny dvě uhynulé myši, které se do obchodu pravděpodobně dostaly zvenčí, a to při expedici či příjmu zboží.

K této hypotéze se podle Dvořákové přiklonila deratizační firma, která uzavřenou prodejnu pravidelně kontroluje. "Vzniklý stav, tedy zjištěný trus a kadávery (uhynulé myši), lze naopak přičíst funkčnosti a účinnosti nastaveného deratizačního systému.

"Dovezení" hlodavci odebrali nástrahu a po té došlo k jejich úhynu na provoze," podotkla Dvořáková. Odborníci nyní deratizují a čistí pražskou prodejnu Albert i její zázemí.

Podle Běťákové bude další kontrola provedena v pátek dopoledne. Když inspekce zjistí nápravu situace, zváží opětovné otevření prodejny. "Naši zaměstnanci pracují na tom, aby výsledek kontroly byl dobrý a aby prodejna byla znovu otevřena," uvedla Dvořáková.

Alberty v Česku provozuje společnost Ahold, po republice provozuje celkem 280 supermarketů a hypermarketů.

Supermarkety Albert

Čtěte také:

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.