27. srpna 2010 8:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Antivirová firma varuje: 'Celebrita' Bartošová vám zaviruje počítač

Iveta Bartošová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iveta Bartošová | foto: Pavel Gwužď, NextFoto

PRAHA "Nejnebezpečnější celebritou" na českém internetu je zpěvačka Iveta Bartošová. Tvrdí to počítačová společnost McAfee, která se specializuje na antivirové programy. Zhruba každá osmá webová stránka obsahující jméno čtyřiačtyřicetileté zpěvačky obsahuje nebezpečný software, který může poškodit počítač nebo stáhnout osobní údaje uživatele.

Na druhém místě letošního žebříčku skončil zpěvák Tomáš Klus, třetí příčku obsadila modelka Andrea Verešová, informovala společnost McAfee.

Čtěte více:


Počítačoví piráti s oblibou využívají jmen celebrit jako zástěrky, která má přivést fanoušky na stránky, aniž by tušili, jaký je skutečný záměr jejich tvůrců. Po stažení zdánlivě neškodného obsahu tak mohou uživatelé přijít o svá bezpečnostní hesla a další soukromé údaje, z nichž budou těžit tvůrci stránek.

"Obecně platí, že rizikové odkazy se ve vyhledávačích objevují nejen jako odpověď po zadání jména celebrit, ale i spolu s požadavky na fotografie, ukázky filmů, úryvky písniček, melodií pro mobilní telefony nebo spořiče obrazovky," uvedla společnost McAfee.

Nejrizikovější světovou celebritou na internetu je americká herečka Cameron Diazová, za ní se umístila herečka Julia Robertsová a loňská "vítězka" Jessica Bielová.

Lidovky.cz, ČTK