Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Automobilka Ford propustí až 24 tisíc lidí

Automobilka Ford propustí přes 24 tisíc lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Ford propustí přes 24 tisíc lidí. | foto: YORICK JANSENS AFP

DEARBORN  Americký automobilový koncern Ford Motor Co. předpokládá, že do konce příštího roku zruší 22 až 24 tisíc hodinově placených míst.

Napsal to v sobotu list Detroit News s odvoláním na informované zdroje; tisková mluvčí firmy Marcey Evansová ale odmítla tyto plány potvrdit. Šlo by až o osm procent celkového počtu zaměstnanců koncernu.

Podle Evansové Ford předpokládá, že v letošním roce odejde do předčasné penze až 11 tisíc hodinových zaměstnanců. Spolu s těmi, kteří odejdou z firmy na základě běžných výpovědí, by to podle mluvčí mohlo být zhruba 12 tisíc lidí.

Na tento plán zatím přistoupilo 5750 zaměstnanců, dodala Evansová. Ford je zhruba v šestém měsíci reorganizace severoamerických aktivit. Plán počítá s tím, že se do roku 2012 zavře 14 továren a že se do té doby zruší až 30 tisíc hodinově placených míst. Odstupné a předčasný odchod do penze Ford nabídl již desítkám tisíc zaměstnanců, napsala agentura AP.

Podle internetových stránek firmy zaměstnává Ford celosvětově zhruba 300 tisíc lidí ve 108 výrobních závodech. Koncern vyrábí a prodává automobily na 200 trzích světa a mezi jeho značky vozů patří mj. Jaguar, Mazda a Volvo.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Automobilka Ford propustí přes 24 tisíc lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Automobilka Ford propustí přes 24 tisíc lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Automobilka Ford propustí přes 24 tisíc lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?