17. prosince 2007 20:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Automobilky svedou boj o policejní vozy

Policisté využívají pro zpomalení řidičů také maketu policejního auta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté využívají pro zpomalení řidičů také maketu policejního auta. | foto: Radek PetrášekČTK

PRAHA Počínaje příštím rokem chce ministerstvo vnitra nakoupit několik tisíc vozů pro policisty. Těm dosud slouží především škodovky, z nichž jsou některé staré deset let a dosluhují.

Ministrův záměr, o němž jako první informovaly HN, spustí souboj automobilek na území ČR. Kdo ho vyhraje? Ředitel sekretariátu Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek tvrdí, že největší šanci má opět Škoda.

„Je pravděpodobné, že čeští policisté budou jezdit českými automobily. Navíc služební octavie využívají i policisté v Řecku nebo Izraeli. Když se tyto vozy osvědčily v zahraničí, nevidím důvod, proč by v nich neměli jezdit čeští policisté,“ řekl LN Šípek.

Chcete přihrádky pro granáty? Dostanete je
Ostatní automobilky se ale nehodlají této zakázky jen tak vzdát. „Škodě budeme schopni konkurovat. A to nejen cenou, ale i servisním vybavením. A pokud bude potřeba, můžeme interiér našich vozů přebudovat tak, aby vyhovoval potřebám policie. Takže pokud budou nutné speciální přihrádky, například pro granáty, uděláme je,“ konstatoval mluvčí Hyundai Petr Vaněk.


Další podrobnosti
o lukrativní zakázce pro automobilky
si přečtěte v úterním vydání deníku