11. září 2007 13:37 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Automobilový svět spatřil novou Fabii

Fabia Combi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fabia Combi | foto: ČTK

FRANKFURT Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto na autosalonu ve Frankfurtu poprvé veřejně představila vůz Škoda Fabia Combi. Nový model by měl jít do prodeje na začátku příštího roku. Premiérově byla uvedena také nová modelová řada Greenline, která bude produkovat méně emisí oxidu uhličitého než běžné modely.

Odhalení vozu na frankfurtském autosalonu potvrdilo informace známé již delší dobu. Nová Fabia Combi je o něco větší a objemnější než současný model, který zůstane ve výrobě nejméně do konce letošního roku. Cena by měla začínat na 285.900 Kč, řekl novinářům člen představenstva Škody Auto Scholz Eckhard.

Na novou Fabii čeká na trhu "kombíků" nižší třídy hned několik konkurentů, z nichž někteří se představili i ve Frankfurtu. Ve světové premiéře například Renault Clio Grandtour.

Škodovka dnes dále představila studii vozu Fabia Scout a novou modelovou řadu Greenline, která je zaměřená na nižší emise oxidu uhličitého. Půjde o vozy Fabia a Fabia Combi Greenline s dieselovým motorem o objemu 1,4 litru. Ve Švédsku bude Škoda Auto prodávat i model Octavia Combi FlexFuel, jehož motor je upraven speciálně pro spalování paliva E85, které je směsí bioethanolu (z 85 procent) a benzinu (z 15 procent) a ve Švédsku se běžně používá.

Automobilce Škoda Auto každým rokem daří zvyšovat výrobu. Hranici milionu vozů ročně překoná pravděpodobně již v roce 2010, tedy o pět let dříve, než počítaly původní odhady. Na frankfurtském autosalonu to dnes v rozhovoru s ČTK řekl člen představenstva firmy Martin Jahn.

Podle něj letos z pásů ve škodovce sjede více než 600.000 vozidel a příští rok to bude 800.000 vozidel. Další člen představenstva Scholz Eckhard na tiskové konferenci oznámil, že letošní hospodářské výsledky Škody Auto budou rekordní.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!