22. února 2007 7:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Banky lákají klienty: Přijďte k nám v sobotu

Klienti budou moci o víkendech do některých bank | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klienti budou moci o víkendech do některých bank | foto: Lidové noviny

Praha Banky zkoušejí masivně lákat klienty, aby k nim přišli o víkendu. Největší bankovní dům - Česká spořitelna - zvýší počet poboček, které mají otevřeno nejen v sobotu, ale i v neděli. Podrobnosti ale zatím tají. Dosud měla takových míst pouze sedm.

Podobné plány má Komerční banka. Do poloviny roku rozjede sobotní provoz u deseti až patnácti poboček po celé zemi. Pokud se novinka osvědčí, otevřou se přes sobotu dveře i u dalších míst. „Předpokládáme, že klienti uvítají sobotní otevírací dobu zejména pro rozsáhlejší finanční služby, jako jsou investice či hypotéky,“ uvedla vedoucí komunikace Komerční banky Marie Petrovová s tím, že jde o činnosti, které zaberou více času a vyžadují dlouhodobé finanční plánování.

 Prvenství si ovšem ve víkendovém provozu drží Poštovní spořitelna. Sedm dní v týdnu má totiž otevřeno 21 poboček. „Potřeby lidí se mění a museli jsme se jim přizpůsobit. Provoz o víkendu jsme odstartovali už loni,“ řekl mluvčí Poštovní spořitelny Martin Orság.

 Podle ekonoma firmy Next Finance Vladimíra Pikory jsou tyto kroky bank důsledkem sílícího konkurenčního boje. „Banky už nevědí, čím by klienty nalákaly,“ konstatoval Pikora. Sobotní či nedělní otevírací doba je podle něj zaměřena na činnosti, které nelze vyřídit po internetu. „Je to cílené na lidi, kteří jsou přes týden vytížení, a jediná doba, kdy mají čas, je víkend,“ míní Pikora.

Více v dnešních LN

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?