Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Banky nehodlají rušit poplatek za vklad, i když vytáčí jejich klienty

Banky nehodlají rušit poplatek za vklad, i když vytáčí jejich klienty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banky nehodlají rušit poplatek za vklad, i když vytáčí jejich klienty | foto: Shutterstock

PRAHA Poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet, který byl zvolen nejabsurdnějším bankovním poplatkem za rok 2009, a který účtuje například ČSOB, Česká spořitelna, Poštovní spořitelna nebo Raiffeisenbank, nehodlají banky zrušit.

Kolik stojí uložení peněz na účet

Česká spořitelna 8 Kč

ČSOB 9 Kč

Poštovní spořitelna 9 Kč

Raiffeisenbank 10 Kč

"Klienti logicky zvolili právě tento poplatek, který spadá do stejné kategorie bankovních poplatků jako předchozí dva vítězové - poplatek za příchozí platbu (1. ročník) a poplatek za nadměrný vklad (4. ročník). Jde o zpoplatnění kreditní operace, přísunu peněz na účet klienta," komentoval Patrik Nacher, který anketu organizuje, výsledky v pořadí již pátého ročníku této ankety.

Provozování poboček stojí peníze...

Výše uvedené banky si ale i přes odpor klientů poplatek za vklad na přepážce i nadále ponechají. "Výsledky ankety o nejabsurdnější poplatek jsou tak pro nás důležitým odrazem názorů klientů, v tomto případě však považujeme poplatek za odůvodněný," řekl mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň.

"Práce s hotovostí je pro banky to nejnákladnější, co může být. Kvůli možnosti vložit hotovost na účet musí banky budovat pobočky, školit zaměstnance, pobočky vybavit, vysoké jsou náklady na zajištění bezpečnosti, počítání, svoz hotovosti a podobně. Proto nás upřímně trochu překvapuje, že právě tento poplatek klienti považují za absurdní," zmínil.

Potvrzuje to také Kristýna Havligerová z tiskového oddělení České spořitelny. "Dbáme na to, aby všechny poplatky, které účtujeme, byly opodstatněné. Každá služba nebo produkt generuje náklady, které musíme pokrýt. Poplatky by proto měly být posuzovány podle toho, jakou hodnotu klient za své peníze dostává," uvedla Havligerová. Rušit poplatek za vklad na přepážce nehodlají ČSOB ani Poštovní spořitelna.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!